Hlavní navigace

Česká pojišťovna nabízí nové pojištění poplatku za hospitalizaci

Česká pojišťovna vyslyšela požadavky pacientů a prostřednictvím své dceřiné společnosti ČP ZDRAVÍ operativně vytvořila produkt, který většině z nich pokryje povinný šedesátikorunový poplatek za pobyt v nemocnici.

Sdílet

Nové pojištění, o jehož existenci se v posledních dnech často spekulovalo, se jmenuje „Pojištění denní podpory ve výši regulačního poplatku při pobytu v nemocnici“ a od 1. února je bude možné sjednat na všech pobočkách České pojišťovny a také u kteréhokoliv jejího pojišťovacího poradce. Navíc každý, kdo si od února do dubna uzavře životní pojištění u ČP, dostane právě tuto pojistku na jeden rok zdarma. Na stejný dárek se mohou těšit i klienti penzijních fondů, kteří v období od začátku února do konce roku 2008 převedou své stávající penzijní připojištění k Penzijnímu fondu České pojišťovny. Ten za ně vyřídí veškerou administrativu a také v prvním roce trvání uhradí pojistné.

Novinku ČP ZDRAVÍ si mohou sjednat lidé od 4 do 60 let, horní hranice pro trvání smluvního vztahu však není omezena. Pojistné plnění budou klienti dostávat na základě vyplněného tiskopisu „Potvrzení pobytu v nemocnici“ a kopie konečné propouštěcí zprávy z nemocnice. Tyto doklady je třeba zaslat do ČP ZDRAVÍ nejpozději do 30 dnů po ukončení hospitalizace. Pokud by se zákonem stanovená výše poplatku změnila, pojistná částka se této změně automaticky přizpůsobí.

„Pojištění denní podpory snižuje finanční zátěž spojenou s poplatky ve zdravotnictví,“ tvrdí obchodní ředitel ČP ZDRAVÍ Petr Jícha. „Cena se pohybuje v průměru kolem 300 korun ročně pro dospělého, pro děti do osmnácti let činí 84 koruny. Peníze budou klientům vypláceny za každý strávený den v nemocnici ihned od počátku hospitalizace.“

Regulační poplatek ve výši 60 korun za každý den strávený v nemocnici nebo jiném léčebném zařízení musí od začátku letošního roku platit všichni lidé, počínaje novorozenci a konče seniory. Poplatky za pobyt v nemocnici se nezapočítávají do ročního limitu ve výši 5000 korun.

Příklady ročního pojistného: žena, 10 let – 84 Kč, žena, 28 let – 252 Kč, žena, 43 let – 324 Kč, žena, 60 let – 492 Kč, muž 20 let – 204 Kč, muž, 34 let – 264 Kč, muž, 50 let – 408 Kč.

ČP ZDRAVÍ má ve své nabídce podobné a velmi oblíbené pojištění PULS – Pojištění denní podpory při pobytu v nemocnici, kde se výše denní podpory pohybuje podle přání klienta od 100 korun do 2000 korun.

Česká pojišťovna je součástí Generali PPF Holdingu B.V., který působí ve 12 zemích střední a východní Evropy. Roční hrubé předepsané pojistné firem holdingu v roce 2006 dosáhlo přibližně € 2.6 miliard. Společnosti holdingu poskytují v regionu služby 9 milionům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).