Hlavní navigace

Česká pojišťovna eviduje stále více vykradených bytů a před dovolenými nabízí pojištění opuštěné domácnosti

[Tisková zpráva] Česká pojišťovna během prvních pěti měsíců letošního roku zaznamenala 5863 případů vloupání do domů a bytů a zaplatila na pojistném stovky milionů korun. Z pojištění majetku a nemovitostí tak meziročně eviduje nárůst o 366 pojistných událostí. Denně zloději navštíví v průměru téměř čtyřicet domácností, pojištěných u ČP.

Sdílet

Česká pojišťovna denně řeší desítky případů krádeží v bytech a domech a očekává jejich nárůst i během následujících dnů dovolených. Právě proto také lidem ČP umožňuje pojistit si mimo jiné domácnost pouze na dobu, kdy jsou v zahraničí. Pojištění opuštěné domácnosti jim zaručuje plnění až do výše zvoleného limitu na pořízení nových věcí v případě jejich poškození, zničení či ztráty způsobenými např. požárem, povodní, záplavou, vichřicí, krupobitím, vodovodní havárií a odcizením.

Pokud už např. zloději navštíví nějakou domácnost, doporučuje Česká pojišťovna, aby lidé sepsali seznam toho, co všechno jim zmizelo a to ještě v době, kdy probíhá policejní vyšetřování. Poté, co od policie dostanou závěrečné usnesení (zpravidla po dvou měsících od krádeže), už mají pouze tři dny na to, aby se proti němu odvolali. Pro pojišťovnu je pak základním stavebním kamenem při likvidaci a výplatě náhrady škody právě protokol, obsahující přehled odcizených věcí.

Pokud není zřejmé, že nezvaní hosté překonali násilí (rozbili okno, vypáčili dveře apod.), je třeba, aby majitel pojištěného objektu trval na policejní expertize. Ta je totiž pro další postup pojišťovny velmi důležitá. Pokud ji policie neudělá automaticky, doporučuje ČP, aby ji požadovali sami.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).