Hlavní navigace

Česká exportní banka posiluje mezinárodní vazby

[Tisková zpráva] Česká exportní banka, a.s. (ČEB) se chce ještě více zapojit do vztahů s mezinárodními strukturami a institucemi zaměřenými na podporu exportu. Vytvořila proto od 1.4.2011 Úsek legislativy a mezinárodních vztahů, který bude řídit Petr Križan, jenž se zároveň stává náměstkem generálního ředitele. Jednou z jeho základních odpovědností bude celková strategie a dlouhodobá koncepce rozvoje exportní banky.

Sdílet

„Více než doposud bude banka klást důraz než dosud na aktivní spolupráci se strukturami  OECD, Evropské unie a exportními institucemi po celém světě. Naše aktivity souvisejí i se snahou vlády o akceleraci zahraničně-obchodních činností,  připravovanou exportní strategií země a rolí České exportní banky v ní,“ uvedl generální ředitel ČEB Tomáš Uvíra.

Banka v tom spatřuje nejen příležitost k prosazení na nových trzích, ale očekává i přínosy ve formě  mezinárodního know-how a možnosti výměny informací s partnerskými exportními bankami a agenturami, což využije ve prospěch českých vývozců.

Ředitel Úseku legislativy a mezinárodních vztahů Petr Križan přišel do České exportní banky z Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kde s výjimkou prvního roku po absolvování brněnské Mendlovy univerzity strávil celou profesní kariéru. Posledních šest let řídil odbor veřejné podpory a před dvěma lety se stal zástupcem 1.místopředsedy úřadu. Z této pozice zastupoval Českou republiku mimo jiné v záležitostech veřejné podpory před Evropskou komisí a zodpovídal za celkovou státní koncepci v této oblasti.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).