Hlavní navigace

Češi začínají sami více kutit

Za posledních devět měsíců začali spotřebitelé projevovat největší zájem o nákup kutilského náčiní, potřeb pro zahrádkáře a stavebního materiálu na splátky.

Sdílet

V příštím roce se dá očekávat, že si Češi začnou provádět opravy a renovace vlastními silami. Vyplývá to z průzkumu společností Cetelem.

V období od jara do podzimu, tedy v době sezóny je standardně zvýšený zájem o úvěrové produkty, což souvisí se zájmem Čechů inovovat, rekonstruovat a kutit, uvedl Tomáš Chlíbec, ředitel Obchodní správy společnosti Cetelem. Potvrzují se tak výsledky mezinárodní studie Barometr Cetelem 2009, kdy Česká republika začíná dohánět na tomto trhu země západní Evropy.

V současné době, kdy sezóna končí, v hledáčku spotřebitelů nejčastěji končí dekorace, podlahové krytiny, stavebniny a sanita. Během příštího roku očekáváme, že Češi budou odkládat nákladnější projekty i samotnou výstavbu a budou se soustředit zejména na drobnější opravy a renovace, a to pak zejména interiérů. Ve větší míře si začnou opravy provádět sami a tomu bude odpovídat nákup jak materiálu, tak i potřebného nářadí, dodal T. Chlíbec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).