Hlavní navigace

Češi si hlídají míru svého zadlužení

[Tisková zpráva] Téměř 10 tisíc lidí již navštívilo webové stránky www.rozumnezadluzeni.cz, aby si s pomocí Koeficientu rozumného zadlužení spočítali míru zadlužení své domácnosti.

Sdílet

Počet návratů na stránku se pohybuje okolo 30 %, průměrná doba setrvání na webu je 3 minuty. Projekt se tak od svého listopadového spuštění setkává s velkým úspěchem.

Více než trojnásobný nárůst návštěv zaznamenaly stránky www.rozumnezadluzeni.cz v průběhu prosince, tedy v době kumulujících předvánočních nákupů. Svědčí to o stále zodpovědnějším přístupu lidí k financím a rostoucí potřebě předcházet situacím případné platební neschopnosti, říká Vlasta Dolanská, výkonná ředitelka Poštovní spořitelny.

Koeficient rozumného zadlužení vyvinula Poštovní spořitelna jako nástroj, který může lidem pomoci vyvarovat se přílišného zadlužení. S jeho pomocí lze snadno zhodnotit momentální finanční situaci domácnosti a případné nebezpečí finančních problémů. Koeficient rovněž nabízí poradenství, jak si upravit individuální finanční plán a jak docílit dostatečné rezervy na neočekávané výdaje, vysvětluje Vlasta Dolanská.

Osobní poradenství pro všechny, kteří se dostali do závažných finančních problémů, nabízí Poštovní spořitelna ve spolupráci s Asociací občanských poraden (www.obcanskeporadny.cz) a Poradnou při finanční tísni (www.financnitisen.cz).


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).