Hlavní navigace

USF ČR realizuje projekt certifikace vzdělávání finančních zprostředkovatelů a poradců

Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) ukončila v těchto dnech projekt interní certifikace vzdělávacích systémů vybraných členských společností. Získané výsledky umožní urychlit implementaci společných standardů vzdělávání, rovněž představují cenné vodítko pro management zúčastněných firem a v neposlední řadě pro běžné spotřebitele.

Sdílet

Představenstvo USF schválilo realizaci projektu v prosinci uplynulého roku, ihned poté byla založena zvláštní pracovní komise odborníků na vzdělávací činnosti a vytvořena jednotná metodika hodnocení vzdělávacích systémů, se zaměřením na 3 hlavní aspekty vzdělávání: struktura, obsah a praxe (celkem 23 hodnotících kritérií). Vlastní evaluace byla ukončena tento týden, její výsledky komentuje manažer USF Ing. Jiří Šindelář: Předně je nutno poznamenat, že průběh projektu a jeho výsledky předčily naše očekávání a to jak co do počtu certifikovaných společností, tak do efektivnosti a účinnosti samotného hodnocení. USF jakožto hodnotící autorita postupovala maximálně objektivně, čehož důkazem je i poměrně nízké procento úspěšnosti certifikace v prvním kole, kdy uspělo pouze 40 % společností. Ty mohou po odstranění nedostatků zažádat o certifikaci znovu ve stanovené lhůtě, stejně jako další, dosud nezúčastněné společnosti. Vzhledem k naší široké kompetenci jsme certifikaci samozřejmě připraveni poskytnout i zájemcům mimo členské subjekty USF.

Zaměření projektu na znalosti a vzdělávání finančních poradců oblast není náhodné. Unie má v této oblasti i další rozvojové projekty a cílem není nic jiného, než postupná kultivace trhu, jak potvrzuje i předseda představenstva USF Ing. Igor Bielik: Projekt interní certifikace vzdělávacích systémů členů navazuje a rozvíjí naše aktivity v oblasti profesního vzdělávání. Realizované první kolo představuje základní stupeň, úvodní krok na který plynule navážou další aktivity směřující k upevnění a zviditelnění konkurenční výhody našich členů, která spočívá v orientaci na sofistikovanější, znalostně náročnější finanční služby. I z těchto důvodů očekávám, že se do projektu postupně zapojí všechny naše členské subjekty. Dále pracujeme v této oblasti na velmi významném projektu spolupráce s univerzitní vzdělávací sférou, který bude založen na širší platformě napříč finančním trhem. S dílčími výsledky budeme moci českou veřejnost seznámit již v blízké době.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).