Hlavní navigace

Centrála Raiffeisenbank se přestěhuje do budovy CITY Tower

ECM Real Estate Investments A.G. uzavřela nájemní smlouvu se společností Raiffeisenbank a.s., která se tímto stává největším nájemcem v CITY Toweru v Praze na Pankráci, nejvyšší administrativní budově v České republice. Raiffeisenbank bude mít k dispozici deset pater o celkové ploše 17 500 m2.

Sdílet

Společnosti ECM a Raiffeisenbank uzavřely nájemní smlouvu na dobu deseti let s možností dalšího prodloužení. Smlouva zahrnuje pronájem kancelářské plochy o rozloze 17.500 m2 a obchodní plochy o rozloze 400 m2. Do CITY Toweru se z dosavadních budov přestěhuje přibližně 1200 zaměstnanců Raiffeisenbank a jejích dceřiných společností, přičemž většina z nich se přemístí v období od května do září 2008.

Přesun do budovy CITY Tower se stane dalším milníkem v procesu integrace Raiffeisenbank a eBanky. „Umožní nám soustředit všechny naše pracovníky centrály v Praze do jedné lokality, a tím udělat významný krok při zefektivňování interních procesů a v integraci naší firemní kultury,“ uvedl člen představenstva Raiffeisenbank Jan Kubín.

„Jsme velice rádi, že můžeme přivítat společnost Raiffeisenbank coby největšího nájemce v budově CITY Tower. Podepsání smlouvy s jednou z nejvýznamnějších finančních institucí v regionu střední a východní Evropy potvrzuje, že jsme odvedli i výbornou práci při kompletní rekonstrukci budovy a její následné přeměně v jednu z pražských dominant,“ uvedl Tomáš Vlček, viceprezident pro sales a marketing společnosti ECM. „K dnešnímu dni máme nájemce na téměř 75% celkové plochy budovy a poptávka po prostorách i průměrná výše nájemného i nadále překonává naše očekávání,“ dodal.

Raiffeisenbank do nové budovy přestěhuje své zaměstnance z Budějovické, Myslbeku a Václavského náměstí. „Rozhodli jsme se pro CITY Tower, protože tato budova splňuje naše požadavky na moderní a flexibilní kancelářské prostory vysoké kvality, výbornou polohu pokud jde o dostupnost a infrastrukturu, dostatečné možnosti pro parkování a také nadstandardní služby v oblasti správy budovy. Důležitým faktorem pro výběr CITY Tower byla rovněž schopnost ECM dodržet naše striktní termíny. Velmi nás těší, že se naše sídlo bude nacházet v nejvyšší administrativní budově v České republice a těšíme se na další rozšíření obchodní spolupráce mezi oběma společnostmi,“ dodal Jan Kubín.

CITY Tower je se svou výškou 109 metrů nejvyšší budovou v České republice. Na svých 27 nadzemních a 3 podzemních patrech nabízí více než 44.000 m2 kancelářských, 490 m2 obchodních a 1100 m2 skladových prostor. Ve 27. patře se bude nacházet restaurace s panoramatickým výhledem na Prahu, která bude k dispozici jak nájemcům, tak i veřejnosti. Budova rovněž nabízí více než osm set parkovacích míst v podzemních garážích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).