Hlavní navigace

Novým nájemcem pražského administrativního centra Avenir Business Park se stala firma Synthes

Praha, 8. ledna 2007 – Administrativní centrum Avenir Business Park v Nových Butovicích v Praze 5 , jehož developerem je leasingová a developerská společnost IMMORENT ČR, má od 1. ledna 2007 nového nájemce. Výrobce a distributor zdravotnických prostředků, společnost Synthes, si pronajala 600 m2. Zařadila se tak mezi další významné mezinárodní firmy sídlící v tomto pražském kancelářském komplexu, kam se v listopadu nastěhovala i česko-švýcarská softwarová firma Cleverbee.

Sdílet

„Z našeho projektu Avenir Business Park se postupně stalo centrum firem podnikajících v oblasti vyspělých technologií. Díky flexibilitě a modernímu vybavení láká toto administrativní centrum i ty nejnáročnější klienty z oborů IT, telekomunikací a biotechnologií. Reagujeme tak na sílící poptávku jak již v České republice etablovaných firem, tak i těch nově přicházejících ze zahraničí,“ říká Tomáš Velemínský, jednatel společnosti IMMORENT ČR s.r.o.

„Rozšiřujeme objemy obchodů a naše firma expanduje. Potřebovali jsme nové prostory a kvalitní zázemí, které jsme našli právě v Avenir Business Parku. Flexibilita pronajaté plochy nám umožňuje realizovat náš speciální koncept jejího využití jak pro administrativu, tak i pro skladování a distribuci implantátů, nástrojů i citlivých biomateriálů,“ říká Ivo Květ, ředitel firmy Synthes s.r.o.

To, že se z komplexu Avenir Business Park stává centrum významných firem, dokazují i další nájemci. V listopadu se nastěhovala česko-švýcarská softwarová firma Cleverbee a stávající prostory dále rozšířila společnost Eurolux Lighting. Mezi nájemce patří i softwarový gigant SAP, firmy Quintiles, Adobe Systems, Union Ocel, Optiservis, Business Lease nebo dovozce automobilů Import Volkswagen Group.

Společnost Synthes s.r.o. byla založena v roce 1996 jako dceřiná firma švýcarské Synthes Holding AG. Její hlavní náplní je prodej a dodávka originálních zdravotnických nástrojů a implantátů na operační sály především pro úrazovou chirurgii, ortopedii, páteřní a čelistně obličejovou chirurgii. Firma se do kancelářského komplexu Avenir Business Park stěhuje z vilového domu v Praze 6 v průběhu ledna 2007 a má zde k dispozici téměř 600 m2. Přibližně polovinu této plochy tvoří kanceláře, zbytek slouží pro zákaznický servis a speciální prostory pro uskladnění zdravotnických prostředků.

Avenir Business Park je moderním administrativním centrem, které developer IMMORENT ČR postavil ve dvou fázích v pražských Nových Butovicích. První budova byla otevřena na podzim roku 2004, další dvě pak na začátku roku 2006. Na konci roku 2005 prodal IMMORENT ČR celý komplex realitnímu fondu Aviva Central European Property Fund, nicméně stále má na starosti aktivní marketing celého projektu. Centrum zahrnuje přibližně 23.000 m2 kancelářských ploch a 425 parkovacích stání v podzemních kancelářích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).