Hlavní navigace

ČD zahájí ve čtvrtek předprodej žákovských jízdenek – doporučujeme včasný nákup

České dráhy ve čtvrtek 20. srpna tradičně zahájí předprodej žákovských jízdenek. Na žáky i studenty čeká nejedna novinka, která jim přinese pohodlnější cestování do škol i další výhody. Jako každý rok doporučují České dráhy vyhnout se včasným nákupem žákovských jízdenek frontám u pokladních přepážek.

Sdílet

Ve Středočeském kraji využijí žáci jízdné hrazené z prostředků kraje

Stejně jako v minulých letech nabídnou České dráhy v poslední srpnové dekádě v předstihu žákům a studentům státem garantované žákovské jízdné, platné po celý příští školní rok. Všechny přepážky síťového dopravce navíc nabídnou, ve více než 700 městech a obcích, prolongaci žákovských průkazů. Ty opravňují žáky do 15 let cestovat do školy vlakem za pouhých 35 % obyčejného jízdného a studentům od 15 do 26 let je na ně poskytována 45% sleva. Českými drahami ověřený průkaz navíc mohou využít na slevu v linkových autobusech zajišťujících na základě objednávky tzv. veřejnou dopravní obslužnost.

Středočeský kraj: žákovské jízdné hrazené krajem a další bonus pro žáky – držitele In-karty / Rail plus

V rámci Středočeského kraje budou žáci mít možnost jezdit za jízdné hrazené Středočeským krajem. České dráhy tak nebudou těmto žákům, kteří splní příslušné tarifní podmínky účtovat žádné jízdné a ze svého pohledu tak budou do a ze školy přepraveni zdarma.

Vedle toho chce národní železniční dopravce nově seznámit žáky také s výhodami, které mohou čerpat pouze držitelé In-karet/Rail plus. Zároveň je cílem je motivovat k využívání hromadné dopravy nejen na cesty do školy, ale i ve volném čase. Ve spolupráci se Středočeským krajem proto uvede na trh první digitální žákovskou jízdenku, pololetní žákovskou jízdenku Středočeského kraje pro žáky a středoškoláky mladší 19 let, ke které navíc připojí obchodní bonus. Díky spolupráci Českých drah a Středočeského kraje nebudou žáci z tohoto regionu Českým drahám platit za jízdné a současně si vyzkouší výhody elektronické jízdenky pro pravidelné dojíždění, vysvětluje Tomáš Čech, vedoucí oddělení cenotvorby a prodeje. Navíc k ní získají zdarma slevu 50 % na místenky, 25 % na mezinárodní jízdenky i možnost šetřit při soukromých cestách s elektronickou peněženkou.

Výhody budou mít i ostatní

Každý, kdo si vyřídí u Českých drah běžný žákovský průkaz, bude mít možnost získat zdarma In-kartu s elektronickou peněženkou Českých drah za zvýhodněných podmínek. Následně pak bude moci při bezhotovostních platbách za jízdenky získat z ceny jízdného až 6% bonus a výrazně tím ušetřit. Věrnostní bonus zvýhodňující samoobslužný nákup a bezhotovostní platbu jízdného je jen špičkou celého programu ČD Bonus. V rámci něj připravujeme další novinky, které studentům umožní ušetřit nejen při cestování ve volném čase, ale také při nákupech souvisejících se studiem, dodává vedoucí skupiny obchodu Andrea Hofmanová.

Akademický rok přinese ještě víc

České dráhy dostávají množství reakcí na novinky a to nejen ze stany cestujících, ale například i od význačného zákazníka – Pardubického kraje. Do programu elektronických pololetních jízdenek proto chtějí záhy zahrnout celé spektrum dojíždění za vzděláním. Díky vstřícnému přístupu dodavatelů technologií In-karty, budeme umět ještě před podzimním semestrem nabídnout pololetní žákovské jízdenky na území celé republiky, dodává Tomáš Čech. Těm, kteří dosud In-kartu/Rail plus nevlastní, ji dáme zadarmo na základě vyplněné žádanky, držitelům karty jízdenku bez dalšího nahrajeme, dodává.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).