Hlavní navigace

ČD vstoupí do 2. kola výběrového řízeni vyhlášeného ministerstvem dopravy

České dráhy vstupují do druhého kola výběrového řízení vyhlášeného ministerstvem dopravy na dálkové spoje na tratích Most – Plzeň a Liberec – Pardubice s nabídkou charakteristickou velmi výhodnou cenou, dobrou technickou úrovní vozidel a širokým servisem doplňkových služeb, které mohou díky síťovému provozu nabídnout pouze ČD.

Sdílet

Podle zveřejněných informací ČD již v prvním kole nabídly nejlepší cenu. Ta byla sestavena na základě exaktní kalkulace a samozřejmě zohlednila celou řadu synergických efektů, které následně ovlivní nákladovou stránku provozu. ČD nemusejí například speciálně navážet vozidla pro provoz na těchto vlacích, stejně tak ČD nemusejí kupovat celou řadu dalších služeb nezbytných pro zajištění provozu.

V případě vozidel nabízejí ČD – stejně jako v prvním kole – moderní motorové vozy řady 843 vyráběné v polovině 90. let, které zcela obstojí v konkurenci jiných – západoevropských vozidel. Jedná se o soupravy motorového, vloženého a řídícího vozu – umožňující přepravu kol, lyží, invalidů. Tyto soupravy jsou vybaveny moderním interiérem s polstrovanými sedačkami, audio informačním systémem a z pohledu cestujícího nabízejí vysoký přepravní komfort – včetně například možnosti roznášky občerstvení. Z pohledu cestujícího není tedy žádný markantní rozdíl mezi těmito motorovými vozy a například vozy typu Desiro.

Cestujícímu ale ČD nabídnou především široký doplňkový servis dalších služeb a nabídek. Týká se to jak například nabídek služeb, jako jsou půjčovny kol ve stanicích, slevových modelů – platných pro celou síť ČD, informačního servisu, speciálních nabídek pro skupinové cestování a další.

Stejně jako v případě krajských úřadů pro financování regionální dopravy jsou i pro ministerstvo dopravy České dráhy partnerem, který nabídne atraktivní cenu, moderní vozidla a nejvyšší rozsah služeb pro cestující.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).