Hlavní navigace

České dráhy vyslyší zákazníky, nabídnou jim dalších 120 ČD TIPů do Vídně

Prvních 120 ČD TIPů, se kterými zákazníci Českých drah vyrazí některou dubnovou neděli na výlet pendolinem z Prahy do Vídně a zpět za pouhých 19 €, bylo v pondělí prodáno za rekordních 15 minut! Dopravce se proto dohodnul s rakouskými kolegy a zcela mimořádně nabídne svým zákazníkům dalších 120 těchto akčních jízdenek. Jejich prodej na eShopu zahájí v pondělí 30. března ve 14 hodin odpoledne.

Sdílet

Je vidět, že jsme novou nabídkou ČD TIP uhodili hřebíček na hlavičku. Lístky na první koncert Madonny v Praze byly pryč za hodinu, naše ČD TIPy zákazníci rozebrali za čtvrt hodiny, hodnotí s nadsázkou prodej akčních jízdenek výkonný ředitel pro marketing a komunikaci Aleš Ondrůj. Vzhledem k tomu, že jde o vůbec první podobnou nabídku a zájem byl obrovský, oslovili jsme kolegy z ÖBB a v pondělí nabídneme našim zákazníkům dalších 120 ČD TIPů.

Jízdenky ČD TIP je možné koupit pouze přes eShop Českých drah. Jsou zpáteční a platné na jeden den, v tomto případě na dubnové neděle. Umožňují tak jednodenní cenově dostupný výlet do Vídně spojený například s návštěvou galerií nebo jiných památek. Cena 19 EUR je konečná nabídka včetně všech poplatků spojených se zpáteční cestou vlakem z Prahy nebo z Pardubic do Vídně.

Jak ČD TIP koupit:

Na www.eshop.cd.cz vybere zákazník v nabídce mezinárodních jízdenek záložku „Rakousko, ČD TIP“ a ve formuláři navolí vybranou dubnovou neděli a spoj s odjezdem z Prahy hl. n. v 5:57 ráno. Po kliknutí na odkaz „Vyhledat“ si vybere možnost SC Smetana a následně si zvolí počet jízdenek. Místo mu bude automaticky rezervováno i na zpáteční cestu spojem SC Antonín Dvořák s odjezdem ze stanice Wien Südbahnhof v 15:58. Další postup je stejný jako u ostatních jízdních dokladů nakupovaných přes eShop.

S ČD TIPem se nám podařilo přilákat do nedělních pendolin zcela nové cestující, které jednoznačně zaujala výhodná cenová nabídka. Zároveň tak využijeme volnou kapacitu těchto spojů a pochopitelně zvýšíme tržby. Podobné akce bychom chtěli připravovat tak jednou za měsíc až měsíc a půl a nabídnout lidem výhodné jízdenky třeba do Berlína, Curychu nebo i českých a moravských měst, uzavírá Aleš Ondrůj.

Podmínky pro jízdenky ČD TIP do Vídně:

  • Jízdenku je možné zakoupit pouze jako jednodenní zpáteční;
  • Jízdenky budou prodávány pouze na dubnové neděle – 5., 12., 19., nebo 26. dubna 2009;
  • Cena zpáteční jízdenky včetně všech poplatků (rezervace) je 19 EUR (cca 532 Kč);
  • Prodej zpátečních jízdenek probíhá v předprodeji;
  • Jízdenky platí pouze ve vlacích SC 15 Smetena Praha – Vídeň a SC 16 Antonín Dvořák;
  • Jízdenky jsou vždy vydávány pro trasu Praha – Vídeň a zpět, cestující z Pardubic si zakoupí jízdenku pro tuto trasu a nastoupí / vystoupí v Pardubicích;
  • Jízdenky je možné zakoupit výhradně v elektronickém obchodě ČD eShop na adrese www.eshop.cd.cz;
  • Jízdenky platí ve 2. třídě;
  • Najednou je možné zakoupit jen 5 ks jízdenek;
  • Pro reklamace a návratky platí zvláštní podmínky, v platnosti jsou také podmínky pro mezinárodní elektronické jízdenky eTiket (viz www.eshop.cd);
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).