Hlavní navigace

České dráhy chystají koncepci „low cost“ cestování, chtějí přilákat cestující a víc vydělat

České dráhy budou pokračovat v prodeji akčních jízdenek ČD TIP. Na základě úspěchu pilotních vnitrostátních nabídek a ČD TIPu do Vídně za 19 EUR připravují celou koncepci nízkonákladového cestování vlakem, kterou představí na začátku léta.

Sdílet

V červnu dopravce zopakuje nabídku ČD TIP Vídeň a v červenci nabídne svým zákazníkům nový ČD TIP do Berlína a zpět za 19 EUR.

Prodejem těchto mimořádně výhodných akčních jízdenek chtějí České dráhy naplnit volnou kapacitu ve vybraných spojích, přilákat do vlaků nové cestující a zvýšit své tržby. „Po zkušenostech s prvními ČD TIPy si troufám říct, že dokážeme díky těmto jízdenkám ještě do konce roku utržit přes milion korun. Samotné vytvoření internetové aplikace se již zaplatilo a náklady s prodejem nových ČD Tipů jsou prakticky nulové,“ vysvětluje Robert Černý, ředitel Odboru koncepce a obchodu osobní dopravy ČD.

„Je to jedna z cest, jak zlepšit ekonomiku vlaků SuperCity a dalších spojů. Průzkum nám potvrdil, že díky ČD TIPům s námi cestovali úplně noví zákazníci a prodej generoval dodatečné tržby, když si lidé po vyprodání ČD TIPů dokupovali standardní jízdenky,“ doplňuje Aleš Ondrůj, výkonný ředitel úseku pro marketing a komunikaci.

Jízdenky ČD TIP se prodávají jako zpáteční, na konkrétní termín a konkrétní spoje. Lze je koupit pouze na eShopu Českých drah. K nákupu cestující nepotřebuje zákaznickou kartu ČD, samotná registrace na eShopu je velmi jednoduchá a trvá několik minut.

Na výlet do Vídně a zpět za 19 EUR

Poté, co se všech 240 ČD Tipů na dubnový výlet do Vídně prodalo během pár minut, se dopravce rozhodl tuto zákaznicky atraktivní nabídku zopakovat v měsíci červnu. Prodej zahájí České dráhy na eShopu v pondělí 18. května ve 14:00 odpoledne (ukončení prodeje 24. května nebo po vyprodání kontingentu).

Jízdenek ČD TIP bude opět omezený počet, v případě výletu do Vídně jde o celkem 150 zpátečních jízdenek na neděle 7., 14. a 21. června (50 jízdenek na každou neděli).

ČD TIP do Vídně bude platit vždy na první ranní spoj SC Smetana (odjezd z Prahy hl. n. v 5:57, příjezd do Vídně na nádraží Südbahnhof v 10:02 hodin). K cestě zpět do Prahy pak použijí cestující vlak SC Antonín Dvořák (odjezd z Wien Südbahnhof v 15:58, příjezd do Prahy hl. n. ve 20:01). Nástup je možný také v Pardubicích.

Z Prahy do Berlína a zpět za 19 EUR

Zbrusu novou víkendovou nabídku připravily České dráhy na červenec. S ČD TIPem Berlín za 19 EUR se mohou lidé vypravit některý červencový víkend do německé metropole a zpátky.

Do Berlína cestující odjedou v sobotu ráno vlakem EC 178 (odjezd v sobotu z Prahy hl.n. v 6:29, příjezd do Berlína Hbf. v 11:19) a zpět se vrátí až v neděli odpoledne spojem EC 179 (odjezd v neděli z Berlína Hbf. v 16:35, příjezd do Prahy-Holešovic ve 21:18).

Na víkendové spoje 4./5. července, 11./12. července a 25./26. července bude v prodeji vždy po padesáti ČD TIPech (celkem 150 na 3 víkendy). Na víkend 18./19. července, kdy v Berlíně koncertuje skupina U2, bude v prodeji rovná stovka zpátečních jízdenek.

Nástup je možný také v Ústí nad Labem a v Děčíně. Prodej ČD TIPů Berlín bude zahájen ve druhé polovině června.

Podmínky pro jízdenky ČD TIP

  • Jízdenku je možné zakoupit pouze jako jednodenní zpáteční, v případě ČD TIP Berlín jako dvoudenní;
  • Jízdenky jsou prodávány pouze na konkrétní dny;
  • Cena zpáteční jízdenky zahrnuje i povinnou rezervaci;
  • Prodej zpátečních jízdenek probíhá v předprodeji v předem stanoveném termínu nebo do vyprodání kontingentu;
  • Jízdenky platí pouze ve vybraných spojích;
  • Jízdenky je možné zakoupit výhradně v elektronickém obchodě ČD eShop na adrese www.eshop.cd.cz;
  • Jízdenky platí jen ve 2. třídě;
  • Najednou je možné zakoupit jen 5 ks jízdenek;
  • Pro reklamace a návratky platí zvláštní podmínky, v platnosti jsou také podmínky pro mezinárodní elektronické jízdenky eTiket (viz www.eshop.cd.cz)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).