Hlavní navigace

CCS a Interbanka uvádějí ve spolupráci s Europay International jako první v ČR kreditní kartu MasterCard Electronic - CCS Kredo

Sdílet

Nová kreditní karta CCS Kredo MasterCard Electronic přichází na trh jako produkt určený široké veřejnosti

Praha
13. března 2002
CCS Česká společnost pro platební karty a Interbanka, člen skupiny Bayerische Landesbank Group, ve spolupráci s vedoucí evropskou platební asociací Europay International přicházejí na trh jako první v České republice s elektronickou kreditní kartou MasterCard Electronic. Karta uváděná pod názvem CCS Kredo díky své 100% on-line autorizaci nabízí na jedné straně výhody kreditních karet vysokému počtu zákazníků, na straně druhé i větší jistotu pro poskytovatele, neboť každá platba je vždy okamžitě elektronicky autorizována. CCS Kredo tak vychází vstříc rostoucímu zájmu veřejnosti o kreditní karty a zároveň nabízí držitelům i vydavatelům karty vyšší jistotu před zneužitím.

CCS a Interbanka jsou – vedle slovenské Všeobecné úverové banky a Istrobanky – prvními evropskými finančními institucemi, které svým klientům nabízí tuto zcela novou značku kreditních karet.

Karta CCS Kredo je plnohodnotnou kreditní kartou, která v sobě navíc kombinuje výhody kreditních karet s kartami splátkového prodeje. Díky tomu, že nese značku MasterCard Electronic, poskytuje svým držitelům širokou akceptační síť. Klienti mohou platit přímo na více než 18 000 obchodních místech či si vybírat hotovost v 1800 bankomatech v ČR označených logem MasterCard Electronic. To vše do výše úvěrového rámce, který se pohybuje mezi 5000 a 70 000 korunami. Klient navíc může úvěr čerpat opakovaně.

CCS Kredo přináší klientům výhody klasických kreditních karet, kterými se odlišuje od jiných úvěrových produktů. Jedná se především o bezúročné období, které při nákupech s kreditní kartou CCS Kredo trvá až 40 dnů. Pokud držitel karty splatí celou půjčenou částku do data splatnosti, neplatí za nákupy v daném měsíci žádné úroky. Pokud splatí pouze část půjčky, úrok se vypočítává každý den – vždy pouze za částku, kterou klient skutečně čerpal a zatím nesplatil. Výše úroku je 1,89 % měsíčně.

Mezi další výhody, které CCS Kredo MasterCard Electronic nabízí, patří např. možnost pojistit si schopnost splácení půjčky z karty či získání dvou dodatkových karet pro své blízké. Předností kreditní karty CCS Kredo MasterCard Electronic je i to, že pro její získání zájemce nepotřebuje ručitele ani účet v bance, přičemž poskytnutí první karty je zdarma. Čerpaný úvěr splácí držitel karty podle své finanční situace – každý měsíc je povinen splatit pouze tzv. povinnou minimální splátku a dále záleží jen na něm, zda se rozhodne splatit čerpaný kredit rychleji ve větších částkách či postupně po delší dobu trvající tak dlouho, jak potřebuje – například 30 měsíců i déle.

Držitel karty CCS Kredo může navíc při nákupech značně ušetřit. Vybere-li si zboží z katalogu CCS Triangl, má jako držitel karty nárok na stálou slevu 8 %. Díky kreditní kartě může také vždy využít výhodných nákupních příležitostí kdekoli jinde, bez ohledu na momentální stav své peněženky. Měsíční poplatek za vedení úvěrového rámce je 30 Kč.

Skutečnost, že tuto kartu ve spolupráci s platební asociací Europay International poskytuje právě CCS Česká společnost pro platební karty, odráží naplňování nové strategie této společnosti na českém trhu. Ta se původně zaměřovala především na poskytování služeb firemním zákazníkům v oblasti platebních karet akceptovaných v síti čerpacích stanic a nyní se stává univerzální nebankovní finanční společností nabízející své služby i spotřebitelské klientele. CCS se v současnosti zaměřuje na financování prostřednictvím karetních, platebních a spotřebitelských služeb a po splátkovém prodeji pod značkou CCS Triangl rozšiřuje své portfolio i o kreditní kartu CCS Kredo.

Bankovním partnerem při vydávání kreditní karty CCS Kredo je členská banka Europay International – Interbanka, člen přední evropské finanční skupiny s ratingem AAA – Bayerische Landesbank Group. Důvodem, proč se tento bankovní dům rozhodl stát se partnerem v projektu kreditních karet CCS Kredo MasterCard Electronic, byl růst zájmu jejích klientů právě o karetní produkty kreditního typu. Karta CCS Kredo tak vhodně doplnila dosavadní portfolio produktů Interbanky.

Podmínky pro získání karty MasterCard Electronic / CCS Kredo:
Nepotřebujete ručitele ani účet v bance
Věk od18 do 65 let
Občanství ČR s trvalým bydlištěm v ČR
Trvalý a pravidelný příjem vyšší než 6500 Kč měsíčně

Poznámky:
Europay International, společnost s hlavním sídlem ve Waterloo v Belgii, je vedoucím platebním systémem v Evropě, který poskytuje platební produkty a služby vytvořené na míru svým členským bankám. Těch je nyní více než 9000. V současnosti poskytuje prostřednictvím 283,2 milionů karet (Eurocard-MasterCard a Maestro) kreditní a debetní služby v Evropě a ve světě a nabízí přístup k hotovosti prostřednictvím nejrozsáhlejší evropské bankomatové sítě s více než 305 000 bankomaty. Karty Maestro jsou v Evropě přijímané na 2,8 milionech obchodních míst, karty Eurocard-Maestro na téměř 5 milionech. Na webové stránce www.europay.com naleznete podrobný přehled produktů a služeb společnosti a dozvíte se, jakým způsobem Europay nabízí svým členským bankám podporu a vedení v otázkách jako je virtuální obchod, čipová technologie, řízení zabezpečení a rizik a nástup eura.

CCS Česká společnost pro platební karty byla založena v roce 1991 a v současnosti představuje významnou nebankovní finanční společnost na českém trhu, která se specializuje na poskytování karetních, platebních a spotřebitelských služeb. Portfolio CCS přináší řadu moderních produktů od tradičních služeb řízení firemního autoparku, přes platební služby zprostředkované specializovanými platebními kartami. Nově rovněž věrnostní programy pro firemní obchodní partnery a jejich zaměstnance. Pro soukromé osoby je určena nabídka segmentu spotřebitelských financí, které reprezentují značky CCS Triangl a CCS Kredo. CCS je jednou z nemnoha původních českých společností, která dokázala úspěšně vyrůst do podoby jedné z nejvýznamnějších a prestižních českých firem. To potvrzuje umístění v žebříčku CZECH TOP 100 v roce 2001, kde je CCS podle dosaženého ročního obratu hodnocena jako 20. největší společnost v České republice a 5. společnost v pořadí podle výnosnosti vlastního jmění.
Interbanka, univerzální komerční banka s kompletní bankovní licencí, působí na českém trhu od r. 1991. Od roku 1997 je majoritním akcionářem banky jedna z nejvýznamnějších německých bank – Bayerische Landesbank Mnichov, která vlastní 59,08% akcií Interbanky. Bayerische Landesbank patří mezi nejvýznamnější banky v SRN s nejvyšším možným ratingem AAA. Druhý akcionář – maďarská banka Hungarian Foreign Trade Bank Budapest, vlastnící 32,92% akcií, patří mezi nejvýznamnější banky ve své zemi. Třetím akcionářem je od konce r. 1997 významná rakouská banka BAWAG Vídeň, která vlastní 8 % akcií. Interbanka patří k menším finančním ústavům, což jí umožňuje pružné a rychlé rozhodování a přijímání i netradičních řešení i nabízení služeb na vysoké profesionální úrovni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).