Hlavní navigace

Časopis Forbes minulý týden vyhlásil společnost GE jako „nejvíce obdivovanou společností světa“

Nejobdivovanější společnost v Americe – a ostatně i ve světě – možná na první pohled nevypadá tak úžasně. Není největší ani nedosahuje největšího zisku; nedosahuje rekordního růstu ani se nepyšní největší hodnotou. Akcie celá léta prakticky stojí. Čas od času se v tisku objevují nařčení z manipulace s čtvrtletními výsledky. Co bychom tedy měli obdivovat?

Sdílet

Přesto se tato společnost, General Electric, znovu objevila na prvním místě našeho seznamu. Již pošesté se během posledních deseti let stala nejobdivovanější společností světa (naposledy v roce 2002). GE se stala jedničkou i v průzkumu listu Financial Times, který sestavil „seznam nejuznávanějších společností“ – a to 7krát za posledních osm let. Podobně si GE vedla v hodnocení společnosti Barron. Výsledky tedy mluví samy za sebe. Ale proč svět tuto společnost tak obdivuje?

Odpověď leží ve skutečnosti, že průzkum magazínu Forbes není prováděn mezi spotřebiteli, ale manažery různých společností, kteří se pohybují ve stejném světě jako GE. A ti volí GE jedničkou stejným způsobem, jakým profesionální golfisté zvolili v roce 2003 Golfistou roku Tigera Woodse, přestože toho roku nevyhrál žádný významný turnaj ani rekordní sumu peněz. Ať jsou léta dobrá nebo špatná, GE konzistentně dělá to, co si ostatní pouze přejí dělat.

Pro více informací o tomto průzkumu můžete nalézt na této adrese: http://money.cnn.com/…nes/fortune/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).