Hlavní navigace

CashBack má za sebou první rok úspěšného fungování v České republice

Již celý rok si mohou zákazníci supermarketů Albert a hypermarketů Hypernova, kteří používají platební karty Poštovní spořitelny nebo ČSOB, vybírat hotovost přímo na pokladnách.

Sdílet

Využití služby dostupné na více než 2500 pokladnách v této obchodní síti již brzy dosáhne rekordní hranice 100 miliónů Kč, které byly s pomocí CashBacku vydány klientům.

Loňské zavedení Cashbacku bylo revolučním krokem pro celý bankovní trh. „Přestože na trhu v tomto směru neexistuje srovnání, lze rozběh Cashbacku v ČR vnímat velmi pozitivně a vysledovat stoupající trend v důvěře klientů i v jeho využití,“ komentuje roční vyhodnocení Pavel Prokop, ředitel přímého prodeje ČSOB. O kvalitě svědčí i úspěch CashBacku v soutěži Zlatá koruna, kde získal celkem čtyři ocenění včetně druhého místa v kategorii Novinka roku.

„I po roce úspěšného fungování Cashbacku v našich prodejnách můžeme říci, že jde o unikátní a v rozsahu ojedinělou službu. Těší mne, že jsme to mohli být právě my, kdo všechno odstartoval. Spolupráce s ČSOB a Poštovní spořitelnou má pro nás dlouhodobý význam a vývoj CashBacku je pro nás inspirací ji dále rozvíjet,“ doplňuje Libor Kytýr, ředitel komunikace AHOLD Czech Republic.

Trh se k zavádění CashBacku v takovém rozsahu, jaký mají klienti Poštovní spořitelny a ČSOB, prozatím neodhodlal. „My jsme však přesvědčeni, že je potřeba přicházet s inovacemi a nabízet řešení, která ulehčí našim klientům život. A to v takovém rozsahu, který je vidět a má pro ně smysl. Vidíme, že klienti jsou spokojeni, a to je pro nás nejdůležitější měřítko,“ dodává Prokop. „V řádu několika měsíců plánujeme společně otevřít řešení CashBacku pro všechny držitele platebních karet v České republice,“ upřesňuje dále Prokop.

„Velký důraz je přitom třeba klást také na zkušenosti zákazníků. Důkladně jsme proškolili pracovníky pokladen, samotná transakce probíhá rychle a bezpečně. To vše mluví pro bezchybný servis vůči našim zákazníkům,“ navazuje Kytýr.

Služba CashBack představuje dostupný a jednoduchý doplněk k bankomatům. Při platbě kartou má klient po nákupu možnost vybrat si hotovost přímo na pokladnách řetězce Ahold. Výběr není zpoplatněn a platí pro všechny kreditní i debetní karty ČSOB a Poštovní spořitelny. Hotovost je možné vybírat při každém nákupu nad 300 Kč a výběr se může pohybovat od 100 do 1500 Kč.

Klienti ušetří za výběr hotovosti a mohou pravidelně vybírat menší částky. Obchodníci nabízí v podobě CashBacku užitečnou dodatkovou službu a zbavují se hotovosti přímo na pokladnách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).