Hlavní navigace

Capgemini rozšiřuje svou akreditaci servisního partnera SWIFT tak, aby pomohla bankám se zaváděním SEPA

Skupina Capgemini nabízí bankám standardizovaný produkt SEPA Testing. Obsahuje detailní postupy nastavení platebních systémů tak, aby byly kompatibilní se SEPA. Capgemini získala pro tento program akreditaci SWIFT – znamená to, že nastavení a změny systémů, ale také jejich důkladné testování probíhá při použití nástrojů a standardů komunikačního systému SWIFT.

Sdílet

„SEPA Testing využívají nejen evropské banky, které potřebují ve velmi krátkém čase upravit platební systémy nebo je otestovat na SEPA kompatibilitu, ale také banky mimoevropské. Rovněž těch se SEPA dotýká, neboť řada významných evropských finančních institucí vyžaduje od těchto zámořských bank certifikaci, že rovněž jejich platební systémy jsou SEPA kompatibilní,“ uvedl Patrik Horný, generální ředitel společnosti Capgemini pro Českou republiku.

Iniciativa SEPA Testing pomáhá finančním institucím dokončit veškeré přípravy a operace související se zaváděním SEPA včas. Jeho nespornou výhodou je fakt, že kombinuje efektivní testovací nástroje (vyvinuté SWIFTem) se znalostmi a zkušenostmi expertů skupiny Capgemini, kteří používají při implementaci požadavků SEPA osvědčené a nyní také certifikované postupy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).