Hlavní navigace

CAC LEASING si stále drží pozici jedničky na trhu leasingu

V roce 2004 zrealizovala CAC LEASING nové obchody v hodnotě 14,15 mld. Kč, přičemž 13,3 mld. Kč připadlo na financování movitých věcí jako jsou dopravní prostředky, stroje a zařízení. Leasing nemovitostí přinesl 887 mil. Kč. A to i přesto, že v roce 2004 ovlivnilo leasingový trh několik nepříznivých okolností. Christoph Greussing, generální ředitel CAC LEASING vysvětluje: „V této souvislosti je nejprve třeba zmínit změnu v sazbě daně z přidané hodnoty, která od května 2004 zatěžuje leasingové služby vyšší sazbou 19 %. Neopomenutelná je rovněž stagnace v automobilovém průmyslu, kde došlo k významnému poklesu prodeje osobních aut o více než 11 % ve srovnání s rokem 2003.“ CAC LEASING přesto nezaznamenala ve svých obchodech propad, zachoval si přibližně stejnou úroveň celkově uzavřených obchodů. Podařilo se posílit leasing strojů a zařízení, který zvýšil svůj podíl na uzavřených obchodech z 24 % v roce 2003 na současných 29 %. Autoleasing se na celkové hodnotě nově uzavřených obchodů podílel ze 71 %. Pozitivní vliv má rovněž rozšíření portfolia produktů o leasing nemovitostí, který CAC LEASING nabízí po spojení se sesterskou společností HVB Leasing loni na podzim.

Sdílet

Ke konci roku 2004 spravovala společnost CAC LEASING celkem 75 151 aktivních smluv v celkové hodnotě 31,8 mld. Kč. Tím společnost znovu potvrdila pozici jedničky na trhu s leasingem. „Víme, že úspěšná společnost musí provádět změny a produktové inovace i během období růstu, aby si udržela své vedoucí postavení,“ potvrzuje Christoph Greussing strategický záměr firmy.

Podle auditovaných výsledků vykázala společnost CAC LEASING loni čistý účetní zisk ve výši 195 milionů Kč. Každý z 299 zaměstnanců tak v roce 2004 vytvořil zisk 652 tisíc korun. Vytvořený vnitropodnikový hospodářský výsledek dosáhl výše 339 822 000 Kč.

Dceřiná společnost Allrisk-CAC pojišťovací makléřská spol. s r.o. se řadí s objemem 1,5 mld. Kč zprostředkovaného pojistného mezi největší makléře v České republice. Na Slovensku působí dceřiná společnost CAC LEASING Slovakia, a.s. Ta v loňském roce uzavřela nové obchody v hodnotě 7 469 mil. Sk a potvrdila tak své vedoucí postavení na slovenském leasingovém trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).