Hlavní navigace

Byt jde koupit i na klíč – stačí jen podepsat exkluzivní smlouvu

S blížící se realitní sezonou se tuzemské realitní kanceláře předbíhají ve výhodnějších nabídkách. Hitem letošního roku by se měly stát nabídky exkluzivního zastupování poptávajících. Ze zkušeností realitní kanceláře Mexx Reality urychlí exkluzivní zastupování kupujícího nákup bytu až o pět týdnů.

Sdílet

Praha, 08. února 2006 – Konkurence na realitním trhu přituhuje. Profesionální realitní kanceláře se proto rozhodly bojovat se špatnou image vlastní branže. Pro jednotlivce je totiž reálně obtížné dokonale prověřit všechny realitní kanceláře, u kterých je v nabídce zaujme byt či rodinný domek. Kanceláře proto nabízejí takzvaný balíček exkluzivity, v rámci kterého při shánění nemovitosti pro poptávajícího kooperují i s jinými realitkami.

Profesionální realitní kanceláře dnes dokáží zájemcům o nemovitost nabídnout takzvaný balíček exkluzivity. Jde o službu na klíč – kompletní zajištění koupě. Pokud s námi kupující uzavře exkluzivní smlouvu, nastane stejný efekt jako u exkluzivní smlouvy s prodávajícím – nákup vysněné nemovitosti se zrychlil až o 40 procent, vysvětlila Iva Cikánková, ředitelka realitní kanceláře Mexx Reality.

Pro klienty jde i o nejbezpečnější formu shánění nemovitosti. Rady, jak poznat seriozní kancelář, jsou sice jednoduché – jde především o doporučení, dobré reference, dojem z osobní návštěvy, schopnost makléřů zodpovědět každou otázku – nicméně v praxi se pro klienta stává obtížné prověřit během krátkého období více realitek. Možnosti profesionálů jsou v tomto směru nepoměrně vyšší. Nabídka se pro klienta nejen rozšiřuje i o portfolio dalších kanceláří, ale celý nákup nemovitosti se stává mnohonásobně bezpečnější. Profikanceláře tak berou případná rizika koupě na sebe.

Pro nás samotné je zajímavým vodítkem na rozpoznání seriozní kanceláře i ochota spolupracovat. Pokud se kancelář brání podat informace o nemovitosti, o kterou by měl zájem náš klient, jde zjevně o nějakou nesrovnalost. Z business pohledu je přeci nesmysl, pokud by realitka nechtěla byt ze své nabídky prodat. Na druhou stranu se některým zákazníkům, kteří si rizika takové potenciální koupě odmítají připustit, obtížně vysvětluje, proč obchod nedoporučujeme. Nedůvěra v realitní branži, kterou způsobily pseudorealitní kanceláře, se pak přenáší i na ty seriozní – nehledě na naše jinak výborné reference, uvedla Cikánková.

V rámci balíčku exkluzivity má klient k dispozici kompletní zajištění kompletní dokumentace, profesionální konzultace s odborníky a doporučení vhodného řešení v závislosti na zhodnocení všech okolností klienta. Odborníci na financování nemovitostí detailně analyzují problematiku a doporučí kombinace jednotlivých možností. Vyřeší v zastoupení klienta náležitosti ohledně získání úvěrů a dalších produktů. V rámci exkluzivního balíčku zabezpečí také pojištění nemovitosti.

Ze zkušenosti realitních makléřů je zřejmé, že největším problémem poptávajících je nejasná představa, co vlastně chtějí. Čím detailnější představu kupující má, tím spíš mu makléř může vyhovět. Matná vize se dá uspokojit jen s velkými komplikacemi pro obě strany. Kupující by měl aspekt nákupu navíc zvážit ze tří rovin, které nemusejí být totožné: Co je potřeba, respektive co je nutnost, na co je reálné získat prostředky a pak co by si zájemce opravdu přál, uzavřela Iva Cikánková, ředitelka realitní kanceláře Mexx Reality.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).