Hlavní navigace

Burza povolila duální listing emisí ORCO

[Tisková zpráva] Výbor pro kotaci Burzy cenných papírů Praha rozhodl na svém dnešním zasedání o podmínečném přijetí dvou emisí společnosti ORCO Property Group S.A. k obchodování na hlavním burzovním trhu. Rozhodnutí se vztahuje jak na emisi akcií společnosti (ISIN LU0122624777), jež jsou obchodovány již na sekundárním trhu burzy Euronext v Paříži, tak na emisi vyměnitelných dluhopisů (ISIN FR0010108704).

Sdílet

Po delší době jde o první duální listing významných evropských emisí na našem trhu, komentuje dnešní rozhodnutí předseda burzovní komory a generální ředitel pražské burzy Petr Koblic. Svým způsobem jde o příchod emise, která na našem trhu už dávno měla být, neboť stěžejní část obchodních aktivit ORCO se odehrává na českém trhu. Věříme, že příkladu ORCO budou následovat i další emitenti, dodal Koblic.

Plné přijetí na hlavní trh získají emise ORCO poté, co Komise pro cenné papíry schválí znění prospektu emitenta. Proběhnou-li všechny procedury podle předpokladů, mohli bychom ORCO na hlavním trhu přivítat už od 1. února, upřesnil Petr Koblic.

Miloš Růžička
Bison Rose Public Relations
mediální zástupce Burzy cenných papírů Praha

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).