Hlavní navigace

Buřinka poskytla v 1. pololetí o téměř 40 procent více úvěrů

Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) poskytla v 1. pololetí letošního roku celkem 17 514 úvěrů v objemu 4,2 miliardy Kč. Objem úvěrů na bydlení se tak meziročně zvýšil o téměř 40 procent. Svého letošního maxima dosáhla v červnu, kdy hodnota úvěrů přesáhla 923 milionů Kč. Největší zájem projevují klienti SSČS o úvěr Šampion.

Sdílet

„Zaznamenáváme viditelný růst zájmu o půjčky na bydlení. Potvrzuje se tak vývoj, který jsme předpokládali již v loňském roce. Blížící se zvýšení daně z přidané hodnoty ve stavebnictví a také razantnější uvolnění regulace nájemného tento trend dále posilují,“ uvedl Tomáš Nidetzký, místopředseda představenstva a 1. náměstek generálního ředitele.

Úvěr Šampion tvoří podle objemu více než 41% podíl portfolia nabízených úvěrů. Jeho průměrně poskytnutá výše činila za sledované období 680 tisíc Kč a měla stoupající tendenci. Předností úvěru Šampion je kombinace nízké splátky s dlouhou dobou splatnosti, které jej činí dostupným pro většinu klientů. Mimořádné splátky, stejně jako jednorázovou splátku celého úvěru před lhůtou splatnosti, lze poukázat kdykoli a bez sankcí. Úvěr má po celou dobu trvání jednotnou konstantní úrokovou sazbu 4,99 % a neměnnou splátku, kterou si klienti mohou rozložit až na dobu 25 let.

Informace o úvěrech podávají pobočky České spořitelny a její externí partneři. Bližší informace je možné získat i na bezplatné Informační lince České spořitelny 800 207 207 a na adrese www.burinka.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).