Hlavní navigace

Budovu Melantrichu v Praze koupil ČS nemovitostní fond

[Tisková zpráva] Budovu bývalého nakladatelství Melantrich na Václavském náměstí v Praze koupil ČS nemovitostní fond obhospodařovaný investiční společností REICO, která patří do Finanční skupiny České spořitelny. Letos jde o třetí největší transakci na českém trhu.

Sdílet

-    Rozšíření portfolia ČS nemovitostního fondu o budovu bývalého nakladatelství Melantrich

-    Zvýšení hodnoty vlastního kapitálu fondu na 1,76 mld. Kč

-    Výkonnost ČS nemovitostního fondu je v letošním roce 3,5 %

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo akvizici uzavřít a že jde o tak atraktivní budovu,“ řekl Tomáš Trčka, generální ředitel investiční společnosti REICO. „Nový přírůstek ve fondu by měl pozitivně ovlivnit budoucí příjmy z pronájmu a ještě vylepšit výkonnost fondu,“ dodal Tomáš Trčka.

Mezi největší nájemce nemovitosti patří nadnárodní maloobchodní společnost Marks & Spencer, která má v pronájmu 3,5 tis. m2 plochy. Celková komerční plocha budovy je 10 tis. m2, přičemž 97 % plochy je obsazeno.

ČS nemovitostní fond investiční společnosti REICO je největší otevřený podílový fond nemovitostí v České republice a zároveň je fondem nejstarším. ČS nemovitostní fond se soustřeďuje převážně na dokončené nemovitosti s minimální hodnotou 10 mil. EUR. ČS nemovitostní fond touto akvizicí rozšíří svůj počet nemovitostí v portfoliu celkem na sedm budov -  tři budovy jsou v Praze a po jedné v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a v Bratislavě. Hodnota vlastního kapitálu fondu se zvýšila na 1,76 mld. Kč. Výkonnost ČS nemovitostního fondu dosahuje v letošním roce 3,5 %.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).