Hlavní navigace

Globální banka dobývá střední a východní Evropu z Ostravy

HSBC, globální banka s lokální expertízou, dnes v Ostravě otevřela nové středoevropské Centrum sdílených služeb. Položila tak základy pro svou středoevropskou expanzi. Odtud bude poskytovat osobní finanční služby a rovněž hodlá významně rozšířit stávající servis v oblasti komerčního bankovnictví v celém regionu východní a střední Evropy.

Sdílet

Během příštích tří let by celkové investice do tohoto projektu měly dosáhnout až půl miliardy korun a nové pracovní místo by zde do roku 2010 mělo nalézt až 440 zaměstnanců. HSBC si pro potřeby centra pronajala kancelářské prostory v ostravském komplexu Orchard o celkové rozloze 4 400 metrů čtverečních.

„HSBC přináší do České republiky moderní know-how a špičkové technologie,“ říká ředitel HSBC pro střední a východní Evropu Guy Hamilton. „Ostrava, dosud považovaná za výhradně průmyslovou oblast, je pro nás strategicky významnou lokalitou pro rozšiřování služeb v celém regionu.“ HSBC chce postupně otevírat Centra zákaznických služeb i v dalších zemích střední a východní Evropy. „Projekt ostravského centra služeb vnímáme jako příležitost pro vyhledávání místních nadaných lidí, kteří budou základem pro růst našeho byznysu ve východní a střední Evropě. Své budoucí zaměstnance chceme vychovávat už na školách, a proto připravujeme rozsáhlou spolupráci s univerzitami napříč regionem,“ uzavírá Hamilton.

HSBC Bank plc otevřela svou českou pobočku v květnu 1997. Poskytuje komplexní nabídku bankovních služeb zaměřených na velké místní a mezinárodní firmy i osobní investiční produkty pro jednotlivce. Skupina HSBC sídlící v Londýně je jednou z největších bankovních a finančních organizací na světě. Ve svých 10 000 pobočkách v 83 zemích a teritoriích světa poskytuje služby 125 milionům zákazníků a zaměstnává 312 000 pracovníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).