Hlavní navigace

British Airways snižuje ceny palivových příplatků

Britská letecká společnost British Airways reaguje na klesající ceny ropy snížením palivových příplatků na všech svých letech. Snížení palivových poplatků platí od půlnoci 18. 12. 2008.

Sdílet

British Airways dnes snížilo palivové příplatky v některých případech až o jednu třetinu. Toto rozhodnutí je výsledkem vývoje ceny ropy a strategie společnosti zajištující její ochranu před ztrátou na burze platnou pro finanční rok 2009–10 (tzv. hedging strategy).

  • V ekonomické třídě World Traveller na letech delších než devět hodin se palivový příplatek na jeden sektor* snižuje o £30 (v přepočtu zhruba 900 Kč), na částku £66. Na letech kratších než devět hodin se příplatek na jeden sektor snižuje o £15 (v přepočtu zhruba 450 Kč) na částku £53.
  • Ve vyšší ekonomické třídě World Traveller Plus na letech delších než devět hodin se palivový příplatek snižuje o £30 na jeden sektor, na částku £85. Na letech kratších než devět hodin se příplatek na jeden sektor snižuje o £20 (v přepočtu zhruba 600 Kč) na £63.
  • V první třídě First a business třídě Club World na letech delších než devět hodin se palivový příplatek na jeden sektor snižuje o £35 (v přepočtu zhruba 1 050 Kč) na £98 a na letech kratších než devět hodin se snižuje o £20 na jeden sektor, a to na částku £78.
  • Na evropských linkách se palivový příplatek snižuje o £4 (v přepočtu zhruba 120 Kč) na jeden sektor na konečných £12 v ekonomické třídě Euro Traveller. V business třídě Club Europe se příplatek snižuje o £5 (v přepočtu zhruba 150 Kč) na £15 za jeden sektor.

* Jeden sektor je například Londýn – New York. Zpátečný let Londýn – New York – Londýn jsou pak 2 sektory.

Například na trase Praha – New York a zpět ušetří pasažéři v ekonomické třídě World Traveller více jak 1 060 Kč, v business třídě Club World tato úspora představuje 1 381 Kč.

Na zpátečním letu Praha – Los Angeles činí úspora v ekonomické třídě 2 054 Kč a v třídě business 2 368 Kč.

Na letence z Prahy do Londýna Heathrow a zpět se celková cena letenky sníží o 264 Kč v ekonomické třídě Euro Traveller a o 314 Kč v business třídě Club Europe.

Cena ropy se v posledních týdnech snížila. Chceme, aby z této změny profitovali naši zákazníci. Náklady na palivo jsou ale i nadále naší největší nákladovou položkou, která představuje asi 35 % celkových nákladů, uvedla Anna Ingham-Grant, obchodní ředitelka pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).