Hlavní navigace

British Airways zahajuje rozsáhlý projekt přestavby na letišti JFK

Letecká společnost British Airways dnes oznámila, že se pustí do osmnáctiměsíčního projektu v hodnotě 30 miliónů dolarů na rozšíření svých nadstandardních zařízení ve své budově terminálu na mezinárodním letišti JFK v New Yorku.

Sdílet

Projekt, který má být zahájen v červnu 2008, bude zahrnovat tři hlavní prostory budovy: vytvoření nového komfortního odbavovacího pavilonu s příhodným příjezdem až k chodníku pro cestující First a Executive Club Gold. Výstavbu rozšířeného a pohodlného odbavovacího prostoru pro cestující Club World a Executive Club Silver. Modernizace Terraces, salonků First Class a Concorde podle nové specifikace pro tzv. ´Galleries´ tak, jak je tomu v novém Terminálu 5 letecké společnosti na letišti Heathrow v Londýně.

Navíc bude přestavěná budova první svého druhu na mezinárodním letišti JFK, která bude usilovat o certifikaci Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Designové aspekty budou například lépe využívat denního světla.

„V České republice jsme za posledních 6 měsíců zaznamenali 40. 7 % nárůst počtu přepravených osob z Prahy na letiště JFK v New Yorku v našich prémiových třídách,“ říká Anna Ingham-Grant, Commercial Manager pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Executive Vice President Americas společnosti British Airways Robin Hayes k tomu dodává: „V době rapidně rostoucí a silné konkurence posune společnost British Airways laťku konkurence daleko výše, než kterýkoli z jejích konkurentů na letišti JFK. Žádná jiná letecká společnost na JFK se nepřiblíží standardu a kvalitě, kterou hodláme nabídnout našim cestujícím. Toto rozšíření dostane British Airways do záviděníhodné pozice, kdy na mezinárodním letišti JFK bude cestujícím v terminálu poskytovat nejlepší možné luxusní zážitky.“

„Nový komfortní pavilon bude na letišti JFK naprosto unikátní a my očekáváme, že jej velmi ocení ti premium cestující, kteří si rádi užívají zvláštní speciální obsluhu a výjimečné zacházení. Zaměstnanci služeb pasažérům společnosti British Airways, kteří budou pracovat v novém pavilonu, budou součástí nového premium týmu, který se bude ke každému zákazníkovi chovat jako ke zvláštnímu hostu. Poskytnou mu tak konzistentní a zdokonalený hostitelský zážitek.“

„Naši premium cestující v novém komfortním pavilonu budou mít také příležitost využít výhod skupiny pro luxusní životní styl ‘Quintessentially’, která se specializuje na splňování zvláštních speciálních potřeb nebo služeb – zajišťování hotelů, klubů, lázní, restaurací – kdykoli a kdekoli po celém světě, a jakkoli neobvyklé nebo obtížné mohou tato přání být.“

„Projekt přestavby je perfektně načasován, neboť společnost British Airways plánuje zvýšit počet letů do Velké Británie, a také zahájit provoz své nové letecké společnosti OpenSkies na lince Paříž – New York. British Airways také zahájí provoz letů mezi JFK a letištěm Gatwick v Londýně na podzim tohoto roku a příští rok plánuje započít s lety mezi New Yorkem a London City Airport.“

„Tento projekt zdůrazňuje naši stálou loajalitu a bezprecedentní závazek městu New York a zároveň podtrhuje slib dalších investic a nových pracovních míst během následujících 18 měsíců.“

Zatímco hlavní výstavba bude zahájena v brzké době a její dokončení bude trvat přibližně 18 měsíců, množství renovací – od obchodů po prostory s restauracemi a masážním salonem Club World – již bylo dokončeno.

V Terminálu 7 byla právě otevřena nová restaurace – Todd English’s Bonfire, která nabízí rozsáhlý rejstřík jídel a nápojů pro ty zákazníky, kteří touží po širokém sortimentu kulinářských zážitků při posezení v restauraci.

Firma Elemis, tvůrce a výrobce masážních a kosmetických produktů pro muže i ženy, má svůj masážní salon v salonku British Airways Club World Lounge, kde zdarma pro cestující business a první třídy poskytuje péči o pleť na obličeji, masáže a další kosmetické služby.

British Airways je jednou z největších mezinárodních leteckých společností na světě, ročně přepraví přibližně 36 miliónů cestujících do více než 146 destinací po celém světě. Společnost v současnosti provozuje osm letů mezi JFK a Londýnem denně plus každodenní let mezi JFK a Manchesterem. Dále pak British Airways provozuje tři zpáteční lety denně mezi letišti Newark a London Heathrow.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).