Hlavní navigace

Bouřková poradna Allianz pojišťovny

[Tisková zpráva] Po bouřkách z uplynulého víkendu už Allianz pojišťovna eviduje 223 škod za 13 milionů korun. Za současného stavu počasí jich očekává až 400 s odhadem do 25 milionů korun. Nejčastěji jde o škody na autech a střechách domů. Dvojnásobný je od června také počet pojistných událostí po úderech blesku.

Sdílet

Nejčastěji volají Jihočeši

Polovina všech případů je z oblasti Českých Budějovic a týká se především silného krupobití. Jihočeši zatím Allianz oznámili 119 škod za 6,8 milionu korun. Obyvatelé Prahy a středních Čech skoro 80 škod za bezmála 4 miliony korun. Vzhledem k době dovolených ale budou lidé objevovat a hlásit pojišťovnám škody z uplynulého víkendu také v následujících týdnech. Od pondělí operátoři Allianz zaznamenali o čtvrtinu více hovorů.

Co když kroupy udeří znovu na stejné místo?

Mezi poškozenými Jihočechy jsou nejčastěji motoristé, kterým automobil poničily kroupy. A protože meteorologové nevylučují nové krupobití ani v souvislosti s nadcházejícími bouřkami, nejenom šoféři z jihu Čech se už ptají, jak je to s likvidací pojistných událostí v případě, že kroupy ještě víc zničí už jednou poškozený automobil, který však mezitím stačil prohlédnout mobilní technik pojišťovny. Neřešitelná tato situace není. Mobilní technici Allianz pojišťovny totiž zapisují do formulářů počty důlků na jednotlivých částech vozidla. Po nové prohlídce by tedy bylo zřejmé, kolik jich k těm původním přibylo.

Jak je to s blesky a hromosvody?

Letošní léto zatím není výjimečné pouze pokud jde o počty bouřek, ale také o počty pojistných událostí, které způsobují blesky. Zatímco vloni jich Allianz pojišťovna od začátku června do poloviny července evidovala 81, letos už jde o skoro dvojnásobné množství – bezmála 150 případů. A zatímco loňský účet za následky osvětlené noční oblohy je už uzavřený a činí 2,5 milionu korun, ten letošní, ještě zdaleka konečný není a už teď dosahuje skoro k šesti milionům korun.

Nejčastěji blesky v uplynulých dnech škodily ve středních Čechách (32 případů), ale také v krajích Jihočeském (17), Moravskoslezském (16) a Ústeckém (14).

Na likvidaci těchto škod nemá vliv to, zda byl či nebyl na domě hromosvod. Podstatné je kolaudační rozhodnutí, ke kterému vážeme i likvidaci pojistné události. V pojistných podmínkách Allianz vyloženě pojmenovaný hromosvod nemáme, neboť v současné době by bez něj ani kolaudační řízení nemohlo proběhnout.

Přímý úder blesku, tedy takový, kdy blesk uhodí rovnou do objektu, ve kterém pak způsobí škodu, Allianz pojišťovna kryje již v základní variantě pojištění domácnosti NORMAL. Stává se však i to, že blesk uhodí do vedlejšího objektu a škoda vznikne nikoliv po jeho úderu, ale kvůli přepětí. I tohle riziko pojištění domácnosti Allianz pokryje bez nutnosti připojišťovat jej. Je totiž standardní součástí varianty EXKLUZIV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).