Hlavní navigace

„Bonus kredit“ motivuje začínající řidiče k bezpečné jízdě

[Tisková zpráva] Již od roku 2009 nabízí Slavia pojišťovna řidičům bez „vyježděného bonusu“ na povinném ručení propůjčení dvouletého bonusu a tím i slevu na pojistném ve výši 15 %. Pokud však řidič způsobí během prvních dvou let dopravní nehodu, je mu tento propůjčený bonus odebrán a musí slevu na pojistném doplatit.

Sdílet

Zavedení bonus kreditu mělo pozitivní vliv na nehodovost řidičů bez bonusu, proto se nyní pojišťovna rozhodla podpořit tento trend zvýšením propůjčeného bonusu na 30 %.

Podmíněnou 30% slevu na pojistném na první dva roky získají jak začínající řidiči, tak ti, kteří zkušenosti mají, avšak řídili například firemní vozidlo a bonus se jim tudíž nepřipsal. Bonus kredit je pouze propůjčený a v případě, že řidič způsobí škodu, je mu odebrán a musí pojistné doplatit do plné výše. „Spojit slevu na pojistném s příslibem bezpečné jízdy se nám jeví jako dobrý krok zvyšující bezpečnost na našich silnicích. Věříme, že další zvýšení bonus kreditu povede k vyšší motivaci řidičů k zodpovědné jízdě a důsledkem bude další snížení nehodovosti této skupiny řidičů v řádu několika procent. Již dříve se ukázalo, že i začínající řidiči méně riskují, pokud vědí, že by v případě způsobené nehody museli sáhnout také do vlastní kapsy,” říká Jan Bárta, obchodní a marketingový ředitel Slavia pojišťovny.

Slavia pojišťovna podporuje systém bonusů za bezeškodnou jízdu. “Chceme zvýhodňovat zodpovědné řidiče, proto také poskytujeme jeden z nejvyšších možných bonusů za bezeškodnou jízdu na trhu – bonus ve výši až 60 %. Pokud však bude řidič opakovaně bourat, musí to výrazněji pocítit i na své peněžence. Začínající řidiči a ti bez bonusu to budou vnímat citlivěji, protože kromě vyššího pojistného na další pojistné období budou muset doplatit ještě slevu na pojistném získanou díky bonus kreditu,“ doplňuje Bárta.

Systém bonusů u Slavia pojišťovny

•    30% bonus kredit – propůjčení bonusu na první dva roky pojištění

•    maximální vyježděný bonus 60 % je možné získat již za 7 let beze škod

•    převod bonusu z povinného ručení na havarijní pojištění

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).