Hlavní navigace

Bluetone rozpletl další dva uzly v síti Českého Telecomu

(Praha, 23. listopadu 2004) - České radiokomunikace zprovoznily na pražském Smíchově a Pankráci síť Bluetone DSL. V praxi to znamená, že každý, kdo má v těchto lokalitách domů nebo do kanceláře zavedeno telefonní vedení, může požádat o převedení své telefonní linky do sítě Bluetone. Ta umožňuje využívat vysokorychlostní připojení k internetu a hlasové služby až o 62% levněji ve srovnání s cenami našeho dominantního operátora. Smíchov se tak stal již osmou lokalitou, kde je tato síť plně nahrazující služby Českého Telecomu dostupná. Vyjma Prahy funguje také v Českých Budějovicích a Ostravě.

Sdílet

Dosavadní zkušenosti ukazují, že o tento druh připojení mají zájem především firmy, které od nás nakupují komplexní řešení na data i hlasové služby. Překvapivě je největší zájem především o hlasové služby, řekl dnes Ing. Jaromír Charvát, ředitel úseku telekomunikačních služeb ČRa. Dodal, že vzhledem k obtížným jednáním s Českým Telecomem dochází v některých lokalitách ke zpoždění. Původně měly v této době být připojeny i lokality v Brně, Liberci a Hradci Králové a v Praze Kobylisy, Štěrboholy a centrum, prohlásil ředitel Charvát.

Uživatelé v místech, kde je síť Bluetone DSL dostupná, mají možnost využívat vysoce kvalitních služeb za ceny, které dosud nebyly na českém trhu myslitelné. Např. ADSL bez omezení objemu přenesených dat v konfiguraci 1024/256 kbps s převedením linky při agregaci 1:20 je nabízeno v ceně 2 090 Kč měsíčně, což představuje úsporu 60% oproti konkurenčním cenám. U hlasových služeb představuje úspora v porovnání s Tarifem 70 Českého Telecomu až 62%. Bluetone DSL také umožňuje využít běžnou telefonní linku pomocí technologie SHDSL ke zřízení vysokorychlostního připojení velkých firem. Tato nabídka DSL FIXLine zahrnuje rychlosti od 512 kbps za 5 400 Kč měsíčně po dosud nevídaných 4096 kbps za 16 900 Kč měsíčně.

Síť Bluetone DSL byla poprvé zprovozněna 21. června 2004 v Praze v okolí Olšanské a Fibichovy ulice. Do konce roku by České radiokomunikace chtěly zprovoznit ještě lokality v Brně, Hradci Králové, Liberci, Pardubicích, Plzni a Ústí nad Labem.

Seznam lokalit, kde je síť Bluetone DSL dostupná: Praha – Dejvice, Vršovice, Žižkov, Pankrác, Smíchov; Ostrava – Mariánské Hory a České Budějovice – Pražská.

Všechny uváděné ceny jsou bez DPH. Další podrobnosti najdete na: http://www.bluetone.cz/main.php?….

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).