Hlavní navigace

Bezproblémoví řidiči zaplatí u UNIQA pojišťovny nižší pojistné než loni

UNIQA pojišťovna má v současné době ve svém kmeni přibližně 68 tisíc smluv o povinném ručení. 57% našich klientů uplatňuje bonus, 1% má malus, zbytek platí základní sazby. Základním kritériem pro výpočet nových sazeb je druh vozidla a objem motoru. Samozřejmě jsou brána v potaz i další kritéria, podle nichž se pojistné nastavuje.

Sdílet

UNIQA pojišťovna chce i nadále podporovat řidiče, kteří jezdí bez nehod. Rozlišuje proto své klienty dle rizikovosti. Tento aspekt nejlépe zohledňuje systém bonus/malus, který bude pojišťovna využívat i nadále a který považuje za nejspravedlivější ocenění řidičů za jejich bezpečnou jízdu. Bezproblémoví řidiči tak mohou příští rok čerpat až 25% slevu ze základní sazby pojistného. Přechází-li klient k UNIQA pojišťovně z jiné pojišťovny, započte se mu prokázaný předchozí bezeškodní průběh jeho pojištění (5% za každý kalendářní rok).

Dalším důležitým aspektem pro výši sazby, je region, ve kterém je vozidlo přihlášeno. Ze statistik vyplývá, že škodní průběh je vyšší ve velkých městech, na venkově naopak nehodovost značně klesá. Proto i sazby zohledňují tuto skutečnost. Regionálně jsme republiku rozdělili na tři celky, a to na Prahu, velká města nad 90 tisíc obyvatel (Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, Liberec, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Ústí nad Labem) a ostatní.

Dále zohledňujeme při výši sazeb stáří vozidla a zda je vozidlo soukromé či firemní. Statistiky potvrzují, že starší vozidla mají nižší škodovost. Na vozidla starší 10 let bude proto poskytovat UNIQA pojišťovna slevu.

Bonusem 10% jsou zvýhodněni lékaři, kteří představují významnou část klientely naší pojišťovny a trvale mají vykazují dobrý škodní průběh.

Pojistné lze platit také ve splátkách. Pokud je platba prováděna inkasem z účtu, jsou področní platby bez přirážky.

K povinnému ručení lze uzavřít celou řadu připojištění k zabezpečení všestranné ochrany. Pokud uzavře klient s povinným ručením i havarijní pojištění, dostane na havarijní pojištění slevu 5%.

Povinné ručení je možné sjednat na všech pobočkách UNIQA, prostřednictvím obchodních zástupců, makléřů a našich smluvních dealerů. Sazbu lze zjistit rovněž na našich internetových stránkách. Veškeré informace je možné získat na bezplatné telefonní lince 800 120 020.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).