Hlavní navigace

Bernhard Spalt je novým ředitelem řízení úvěrových rizik

Na dnešním zasedání dozorčí rady byl do představenstva Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG (Ers-te Bank) jmenován Bernhard Spalt, který převezme řízení úvěrových rizik (strategické řízení rizik, řízení úvěro-vých rizik a restrukturalizaci úvěrů). Do své funkce nastoupí s účinností od 1. listopadu 2006.

Sdílet

Bernhard Spalt nahradí Christiana Coretha (61), který ze zdravotních důvodů musí snížit pracovní penzum a složí svůj mandát ke konci října 2006. Nadále ovšem bude vykonávat své mandáty v dozorčích radách dvou největších dceřiných bank skupiny Erste Bank, v České spořitelně a Banca Comercială Română. Zároveň bude i v budoucnu poskytovat své schopnosti a znalosti kolegům v oblasti úvěrových obchodů v celé skupině.

Mezinárodní obchod, jehož byl Christian Coreth od roku 1998 do června 2004 ředitelem, za tu dobu začal vý-znamně přispívat k zisku Erste Bank. Od července 2004 byl Christian Coreth jako člen představenstva zodpověd-ný za řízení úvěrových rizik, které bylo za jeho působení změněno v celé skupině Erste Bank na mezinárodní standardy.

Bernhard Spalt (38) pochází z Vorarlberska, je ženatý a má jednu dceru. Svou kariéru začal v roce 1991 ve spo-lečnosti Erste österreichische Spar-Casse Bank AG. Nejprve působil jako specialista pro mezinárodní smluvní úvěrové právo a jako specialista pro restrukturalizaci velkých korporátních klientů, později přestoupil do sekretari-átu představenstva. V roce 1999 převzal vedení oddělení pro restrulturalizaci v Erste Bank ČR v České republice. V letech 2000 až 2002 řídil oddělení pro restrukturalizaci a vymáhání pohledávek v České spořitelně. Od července 2002 je Bernhard Spalt ředitelem strategického řízení rizik Erste Bank ve Vídni a členem dozorčí rady České spořitelny, Erste Bank Maďarsko a ukrajinské dceřinky Bank Prestige.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).