Hlavní navigace

BAWAG Bank CZ a.s. partnerem Stolních kalendářů Konta Bariéry 2007

BAWAG Bank CZ a.s. již druhým rokem podporuje charitativní projekt Konta BARIÉRY – II. ročník celostátní dětské výtvarné soutěže nazvané „DĚTI MALUJÍ PRO KONTO BARIÉRY“.

Sdílet

O projektu „Stolní kalendáře“

Jedná se o celostátní výtvarnou soutěž zdravých a zdravotně postižených dětí – žáků prvních stupňů základních škol. Obrázky namalované dětmi budou použity do stolního kalendáře Konta Bariéry 2007. Příjem z prodeje kalendářů bude věnován na nákup školních pomůcek pro zdravotně postižené děti; souběžným cílem je posilování vztahu dětí k výtvarnému projevu, podpora přirozené soutěživosti dětí a vyhledávání talentovaných dětí a jejich propagace. Cílem projektu je, mimo jiné, propagace Konta Bariéry, jednoho z nevýznamnějších neziskových subjektů v České republice, ve zvolené věkové skupině zdravých a handicapovaných dětí; současně se jedná o snahu posílit u zdravých dětí povědomí o tom, že je přirozené a že je možné různými způsoby pomáhat zdravotně postiženým vrstevníkům.

Minulý rok, kdy proběhl první ročník tohoto projektu, který také BAWAG Bank CZ a.s. podpořila, se soutěže zúčastnilo 12 škol (letos 18 škol), celkem bylo vyrobeno 5 000 ks kalendářů, z toho 1 500 ks bylo předáno Kontu BARIÉRY jako dar a 3 500 ks bylo zařazeno do prodeje společností Helma.

O stolních kalendářích

Stolní kalendáře budou k dostání od října letošního roku do února roku příštího ve vybrané síti knižních prodejen na celém území republiky; část z celkového nákladu kalendářů bude nabídnuta k přímému odkoupení podnikatelským subjektům. V letošním roce byly ke spolupráci při prodeji stolních kalendářů poprvé přizvány i základní a střední školy – stolní kalendáře byly zkušebně nabídnuty třiceti vybraným základním školám a patnácti gymnáziím (učitelům a rodičům žáků základních škol a studentům a profesorům gymnázií).Rovněž poprvé budou stolní kalendáře nabídnuty každému, kdo si v síti pošt koupí vánoční pohlednici Konta BARIÉRY. Prodejní cena stolních kalendářů je jednotná a činí 50 Kč za kus.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).