Hlavní navigace

BAWAG Bank CZ a.s. partnerem charitativního

BAWAG Bank CZ a.s. je jedním ze dvou partnerů charitativního projektu Konta BARIÉRY – II. ročníku celostátní dětské výtvarné soutěže nazvané „DĚTI MALUJÍ PRO KONTO BARIÉRY“.

Sdílet

Jedná se o celostátní výtvarnou soutěž zdravých a zdravotně postižených dětí – žáků prvních stupňů základních škol. Projekt „Stolní kalendáře Konta BARIÉRY“ se řadí do kolekce produktů, jejichž prostřednictvím získává Konto BARIÉRY již jedenáct let finanční prostředky na pomoc zdravotně postiženým žákům a studentům všech typů škol v celé České republice. Těmito produkty jsou vánoční a celoroční pohlednice a stolní a nástěnné kalendáře. Příjem z prodeje vánočních a celoročních pohlednic je věnován na bezbariérové úpravy škol. Příjem z prodeje nástěnných a stolních kalendářů je věnován na nákup školních pomůcek pro zdravotně postižené žáky a studenty.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne v prostorách BAWAG Bank CZ a.s., Václavské nám. 40, Praha 1 (kopule) od 11 hod.

O soutěži a porotě

Soutěž je pravidelně zahajována prostřednictvím oslovení vybraného okruhu škol. V rámci druhého ročníku bylo osloveno celkem 29 škol (v každém kraji byly kontaktovány dvě školy, jedna pro zdravé děti a jedna pro zdravotně postižené děti); výjimkou byl Moravskoslezský kraj, kde byly osloveny mimořádně tři školy (v rámci zahájení prvního ročníku bylo osloveno 28 škol). Účast ve druhé ročníku dětské výtvarné soutěže potvrdilo 18 škol (v prvním ročníku to bylo 12 škol). V souladu s podmínkami soutěže odevzdala každá ze zúčastněných škol do 31. března letošního roku kolekci obrázků pro dvanáct kalendářních měsíců (téma: ztvárnění typických znaků každého měsíce). V každém měsíci mohly být maximálně tři obrázky, které vybrala škola; výtvarné techniky a barevnost obrázků nebyly omezeny; všechny obrázky musely být na formátu A 4 (na výšku). Ve druhé polovině května zasedala porota , které předsedal Břetislav Pojar; členy poroty byli výtvarnice a ilustrátorka dětských knih Lucie Dvořáková a mezi dětmi oblíbený mim, herec a moderátor Michal Nesvadba. Porota udělila hlavní ceny v kategorii škol a v kategorii jednotlivců a pět zvláštních cen v kategorii jednotlivců; současně porota určila, které z obrázků budou zařazeny do stolního kalendáře Konta BARIÉRY pro rok 2007.

O stolních kalendářích

Stolní kalendáře budou k dostání od října letošního roku do února roku příštího ve vybrané síti knižních prodejen na celém území republiky; část z celkového nákladu kalendářů bude nabídnuta k přímému odkoupení podnikatelským subjektům. V letošním roce byly ke spolupráci při prodeji stolních kalendářů poprvé přizvány i základní a střední školy – stolní kalendáře byly zkušebně nabídnuty třiceti vybraným základním školám a patnácti gymnáziím (učitelům a rodičům žáků základních škol a studentům a profesorům gymnázií).Rovněž poprvé budou stolní kalendáře nabídnuty každému, kdo si v síti pošt koupí vánoční pohlednici Konta BARIÉRY. Prodejní cena stolních kalendářů je jednotná a činí 50 Kč za kus.

Výsledky soutěže

HLAVNÍ CENY / ŠKOLY

 • 1. místo – Základní škola Březová (okr. Sokolov)
 • 2. místo – Základní škola Jindřichov (okr. Bruntál)
 • 3. místo – 1. Základní škola, Americká 36, Cheb

HLAVNÍ CENY / JEDNOTLIVCI

 • 1. místo – Martina Výmolová, 11 let, Základní škola Mikulčice
 • 2. místo – Petr Moravec, 10 let Základní škola Jindřichov (okr. Bruntál)
 • 3. místo – Jana Tichá, 15 let, Základní škola praktická a Základní škola speciální Otrokovice

ZVLÁŠTNÍ CENY

Zvláštní cena poroty

 • Lucie Tešná, 9 let, Základní škola Březová ( okr. Sokolov)

Zvláštní cena předsedy poroty

 • Mirek Matejka, 12 let, Základní škola praktická a Základní škola speciální Otrokovice

Zvláštní cena Lucie Dvořákové (členka poroty)

 • Aleš Macek, 10 let, Základní škola Jindřichov (okr. Bruntál)

Zvláštní cena Břetislava Pojara (člen poroty)

 • Jana Tichá, 15 let, Základní škola praktická a Základní škola speciální Otrokovice

Zvláštní cena Michala Nesvadby (člen poroty)

 • Veronika Máčalová, 13 let, Základní škola praktická a Základní škola speciální Otrokovice
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).