Hlavní navigace

Bankovní transakce prováděné myšlenkou, představují si studenti

Soutěž pro studenty středních a vysokých škol, kterou zorganizoval server www.bankovnipoplatky.com a zaštítila Poštovní spořitelna, jde do finále. Nyní dostává slovo odborná porota, která má za úkol vybrat z 55 došlých esejů na téma „Ideální banka v 21. století“ 20 nejlepších. Mnohé studentské návrhy jsou značně kontroverzní a přichází s neotřelými nápady, všechny ale mohou soupeřit o ceny od partnera soutěže Poštovní spořitelny v celkové hodnotě až 60 000,- Kč!

Sdílet

Názory mladé generace, jak by měla banka v 21. století vypadat, jsou velmi zajímavé a revoluční. Některé dokonce připomínají spíše žánr science fiction a popisují budoucnost nyní takřka nemyslitelnou. „Komunikace se zákazníky je založena na principu implantovaného mikroskopického čipu, který napojíme na vaši nervovou soustavu a vy budete moci provádět bankovní transakce pouze myšlenkou,“ představuje si student třinecké Obchodní akademie.

Studenti by si také přáli co nejjednodušší a nejrychlejší ovládání účtu. „Neškodilo by, kdyby postupem času bylo možno s jednotlivými bankovními poradci komunikovat přes internet, například prostřednictvím jednoho z dnes již hojně využívaných komunikačních programů (skype, icq)…,“ uvádí studentka univerzity Jana E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Ze středních škol přišlo celkem 21 soutěžních textů. Z vyšších odborných škol pak 2 práce a z vysokých škol podle očekávání největší počet – 32 esejů. „Nejvíce studentů poslalo své náměty z Technické univerzity v Liberci a z Bankovního institutu. Svoje práce odevzdalo 24 studentů, 26 studentek a 5 studentských týmů,“ shrnuje Denisa Salátková z externí komunikace Poštovní spořitelny.

Vyhodnocení bude probíhat ve dvou kolech zajišťujících maximální objektivitu. V prvním kole vyberou zástupci Poštovní spořitelny, serveru www.bankovnipoplatky.com a vysokých škol 20 nejlepších prací. Ve druhém kole, probíhajícím do konce listopadu, ohodnotí vybrané práce 15ti členná odborná porota. Ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání cen dojde v první polovině prosince.

Během listopadu budou jednotlivé práce zároveň představeny na www.bankovnipoplatky.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).