Hlavní navigace

Bankovní skupina UniCreditvstoupila do společnosti C.S. Cargo

PRAHA (15. února 2007) – Novým spolumajitelem logistické skupiny C.S. Cargo se stala UniCredit Group, jedna z největších bankovních skupin v Evropě. Prostřednictvím své investiční odnože CA IB Merchant Banking koupila menšinový podíl v ovládající společnosti Trifid International. Podíl UniCreditu v C.S. Cargo dosáhne 30 %, přičemž majoritními vlastníky zůstanou i nadále dosavadní akcionáři finanční skupiny Trifid. Těmi jsou – rovným dílem - soukromí investoři Marek Lehečka a Petr Zvěřinský.

Sdílet

Společnost C.S. Cargo, která je jedním z největších poskytovatelů logistických služeb na českém a slovenském trhu, si od příchodu nového akcionáře slibuje další posílení své tržní pozice. „Prodejem menšinového podílu ve skupině C.S. Cargo chtějí dosavadní stoprocentní vlastníci získat silného a renomovaného partnera, který napomůže společnosti v uskutečňování jejích rozvojových cílů.“ komentuje prodej Martin Veselý, člen představenstva společnosti C.S. Cargo Holding. „Ty jsou charakterizovány především záměrem dosáhnout vedoucího postavení na trzích logistických služeb ve všech zemích, kde společnost již působí, a zároveň vstoupit na další trhy v regionu střední a východní Evropy, především v nových členských státech EU,“ dodává Veselý.

Skupina C.S. Cargo se specializuje na komplexní dopravní a logistické služby, především na mezinárodní a vnitrostátní dopravu, logistiku a celní deklaraci s podporou vlastních IT technologií. Svou expanzi chce C.S. Cargo provádět jak organickým růstem, tak prostřednictvím konsolidace trhu zejména formou akvizic. Akcionáři C.S. Carga zároveň předpokládají, že ve vhodný okamžik nabídnou část nynějších i nově vydaných akcií na kapitálových trzích.

Změna vlastnické struktury se promítne také do složení statutárních orgánů společnosti. Členem představenstva společnosti C.S. Cargo Holding se nově stane zástupce londýnské investiční banky CA IB Merchant Banking a zkušený manažer Claus Mansfeldt. „Již delší dobu jsme sledovali neobyčejné úspěchy, kterých C.S. Cargo ve svém oboru dosahovalo. Je obdivuhodné, jak se společnost z lokálního přepravce v okresním městě v Čechách proměnila v jednu z největších logistických skupin v regionu,“ říká Claus Mansfeldt. „Jsem rád, že můžeme nabídnout své zkušenosti a napomoci C.S. Cargu v její zahranční expanzi i v předpokládaném vstupu na kapitálové trhy,“ dodává Mansfeldt.

V roli poradce při transakci působila investiční banka CA IB Corporate Finance a finanční poradce IB Standard ze skupiny VGD. Právní služby kupujícímu poskytla kancelář Squire, Sanders & Dempsey.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).