Hlavní navigace

Bankovní rada schválila rozpočet na rok 2008

Bankovní rada ČNB na svém jednání dne 6. 12. 2007 schválila rozpočet ČNB na rok 2008 v celkové výši 2 150 mil. Kč (rozpočet je sestaven v cenách včetně daně z přidané hodnoty).

Sdílet

Výdaje na provoz by měly růst o 7,4 % a osobní výdaje o 4,3 %. Plánovaný rozpočet je oproti očekávané skutečnosti roku 2007 vyšší celkově o 9,9 %. Hlavním důvodem celkového nárůstu je vyšší ražba mincí a obměna techniky na zpracování hotovostí.

Na základě zákona Česká národní banka hospodaří podle rozpočtu, který musí být členěn tak, aby z něj byly zřejmé výdaje na pořízení majetku a výdaje na provoz České národní banky. Výdaje na pořízení majetku jsou pro rok 2008 uvažovány v objemu 205 mil. Kč a výdaje na provoz ve výši 1 945 mil. Kč.

Česká národní banka hradí nezbytné náklady na svoji činnost ze svých výnosů a není výdajovou kapitolou státního rozpočtu. Roční zprávy o výsledku svého hospodaření Česká národní banka standardně předkládá k projednání Poslanecké sněmovně a jsou také pravidelně zveřejňovány na internetové stránce ČNB.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).