Hlavní navigace

Banka Sal. Oppenheim posiluje své působení v České republice, přivádí čtyři nové podílové fondy

Sal. Oppenheim, největší nezávislá banka v Evropě, dnes potvrdila další posílení svého působení na českém trhu uvedením čtyř nových podílových fondů. Tento krok navazuje na představení zastřešujícího fondu WIP – Worldwide Investors Portfolio SICAV, spravovaného společností Oppenheim Pramerica, letos v březnu a doplňuje tak produktové portfolio jak z pohledu investičního stylu, tak z pohledu měnové diverzifikace.

Sdílet

Nově registrované fondy představují jedinečné investiční produkty vytvořené pro potře-by diverzifikace a zvýšení bonity investičních portfolií jak soukromých, tak institucio-nálních klientů. Domicilem fondů, které plně splňují německá a tedy i pan-evropská pravidla ochrany investorů, je Německo.

OP Food: Fond spravovaný týmem zkušených odborníků se zaměřuje na sektor potra-vin a nápojů. Je obecně považován za defenzivní a historicky se jedná o fond s nejlepšími výsledky v období volatility a tzv. „medvědích“, tedy klesajících trhů. Port-folio zahrnuje „blue-chip“ společnosti jako je Nestle, Danone, Unilever nebo Coca-Cola a svým investorům poskytuje již od roku 1995 dobré výsledky.

OP East Asia: Odborníci ze společnosti Lloyd George Management s kancelářemi v Bombaji, Delhi a Hongkongu hledají možnosti, jak využít růstové výhody v asijsko-tichomořské oblasti s vyloučením Japonska. Mezi investory fondu je řada institucionál-ních správců finančních prostředků.

OP Value European Equities: Zkušení investiční odborníci banky Sal. Oppenheim mají na starost správu fondu OP Value European Equities. Cílem je investovat do atrak-tivně hodnocených evropských podniků s potenciálem pro korporátní restrukturalizaci, zavádění nových produktů nebo změnu obchodních modelů. Investice tohoto fondu za-hrnují velké, dobře známé „bluechip“ společnosti. Investoři ve fondech tohoto typu („value funds“) se obvykle těší vyrovnaným výnosům a nižší volatilitě.

OP FX Opportunities: Měny jako samostatná třída aktiv. Pro vyhledávání příležitostí na měnových trzích používají naši manažeři fondů ověřené kvantitativní metody, pod-pořené fundamentálním výzkumem. Přísné řízení rizika a omezený potenciál čerpání zajistí charakter „absolutního výnosu“ tohoto ojedinělého fondu.

V současné době spravuje Sal. Oppenheim aktiva v hodnotě přesahující 140 miliard EURO. Dodržováním politiky “Best Selection-Best Advice” (Nejlepší výběr – Nejlepší rada), spoléhá Oppenheim na silný tým interních investičních odborníků, jejichž odbor-né znalosti zahrnují oblast firemních dluhopisů, úvěrů, měn a kapitálových trhů, stejně tak jako na vybrané specialisty v oblasti správy fondů. Skupina je součástí Bank Sal. Oppenheim, která je jednou z nejstarších evropských privátních bank s historií sahající více jak 200 let nazpátek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).