Hlavní navigace

Banka Home Credit & Finance Bank úspěšně umístila třetí emisi dluhopisů v hodnotě 3 miliard rublů

Moskva 22.9.2005 - Home Credit & Finance Bank (Moody’s Ba3/NP/D-, S&P B-/C), která patří mezi vedoucí poskytovatele spotřebitelského financování v Rusku, úspěšně umístila na ruském trhu emisi dluhopisů v hodnotě 3 miliard rublů ( zhruba 105 milionů USD).

Sdílet

Dluhopisy se splatností 5 let mají put opci po 18 měsících od data emise a čtvrtletní výplatu pevného kuponu. Tyto dluhopisy byly umístěny prostřednictvím veřejné aukce na burze MICEX. První kupónová sazba byla stanovena na úrovni 8,25% p.a. Během prvních šest úrokových období bude výše kuponu stejná jako v prvním období; poté emitent změní kupon pro následující úroková období, přitom výše kuponu neklesne pod 5%.

Emise dluhopisů přitáhla silný zájem téměř padesáti předních ruských a zahraničních investorů, přičemž poptávka 1,4krát převýšila objem emise.

Prostředky získané emisí dluhopisů budou použity pro další expanzi aktivit HCFB na ruském trhu spotřebitelského financování.

Vedoucími spolumanažery emise (joint lead-managers) byly Vneshtorgbank a Raiffeisenbank (Rusko). Syndikátu upisovatelů se dále účastnili: International Moscow Bank, Rosbank, Renaissance Capital, Dresdner Bank, Nomos Bank, Bank Petrocommerce, Eurofinance Mosnarbank, Bank Soyuz, Standard Bank a IG “Region”.

Tato emise byla již třetí domácí emisí dluhopisů HCFB a navázala na emise dluhopisů v hodnotě 3 miliard RUB z května roku 2005 a emisi v hodnotě 1,5 miliardy RUB z října roku 2004. V roce 2005 banka rovněž úspěšně umístila dvě emise dluhopisů na mezinárodních trzích: emisi euroobligací v hodnotě 150 milionů USD v únoru a emisi euroobligací v hodnotě 275 milionů USD v červnu a potvrdila tak svoje dobré jméno mezi investory.

Andrej Lykov, předseda představenstva HCFB, k této transakci řekl: Třetí emise domácích dluhopisů přilákala vysokou poptávku ze strany ruských i mezinárodních investorů. Úspěch této transakce je výsledkem dobré strategie rozvoje podnikání v Rusku a výhledu na jeho další růst, které potvrzují dosavadní významné úspěchy Home Creditu a jeho vedoucí pozice na ruském trhu spotřebitelského financování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).