Hlavní navigace

Banka Home Credit & Finance Bank úspěšně umístila emisi dluhopisů v hodnotě 3 miliard rublů

Moskva 17.5.2005 - Home Credit & Finance Bank [Moody’s Ba3/NP/D-, S&P B-/C], který patří mezi nejdynamičtěji rostoucí ruské poskytovatele spotřebitelského financování, úspěšně umístil emisi dluhopisů v hodnotě 3 miliard rublů (107 milionů USD).

Sdílet

Home Credit & Finance Bank (HCFB) oznamuje úspěšné umístění emise dluhopisů v hodnotě 3 miliard RUB (107 milionů USD) na ruském trhu. Tato emise je součástí plánu financování HCFB pro rok 2005. Dluhopisy se splatností 5 let mají put opci po 12 měsících a pololetní výplatu pevně stanoveného kuponu. Tyto dluhopisy byly umístěny prostřednictvím veřejné aukce na burze MICEX. První kupónová sazba byla stanovena na úrovni 8,5% p.a.; kupónová sazba se stanoví vždy po uplynutí půlročního období. Tato dluhopisová emise se těšila velkému zájmu předních ruských investorů, přičemž poptávka téměř 1,5krát převýšila objem emise.

Prostředky získané emisí dluhopisů budou použity pro další expanzi aktivit HCFB na ruském trhu spotřebitelského financování, rozšíření přítomnosti HCFB v regionech a rozšíření nabídky produktů.

Spolumanažery emise (joint lead-managers) byli Vneshtorgbank a Raiffeisenbank (Rusko). Syndikátu upisovatelů se také účastnili ING Bank (Eurasia), Moscow International Bank, Bank Petrocommerce, J.P. Morgan Bank, Bank Soyuz, Eurofinance Mosnarbank a Standard Bank.

Andrej Lykov, předseda představenstva HCFB, k této události řekl: Velice nás těší úspěšný výsledek umístění dluhopisu. Jak dobré jméno HCFB v sektoru spotřebitelského financování, tak i expanze po celém Rusku a úspěch této emise dluhopisů jsou pro nás pozitivním hodnocením naší obchodní a finanční strategie. Příští rok HCFB plánuje konsolidovat svou pozici na ruském trhu a zpřístupnit své produkty všem potenciálním klientům na celém území Ruské federace.

Alena Zheltova
Home Credit & Finance Bank

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).