Hlavní navigace

Banka Gutmann v Praze

[Tisková zpráva] Banka Gutmann, vedoucí rakouská privátní banka, otevřela nyní v Praze jako první klasická privátní banka svou pobočku.

Sdílet

Banka se zaměří na klienty s disponibilním majetkem od 1 milionu eur, v případě perspektivních klientů ale dokáže nabídnout vhodné řešení už od půl milionu eur. Cílovými klienty banky jsou zejména podnikatelé a jejich rodiny, manažeři, majetní privátní klienti, partneři vedoucích právních a daňových kanceláří, renomovaní sportovci a umělci nebo institucionální klienti. „Do dvou let plánujeme získat pro naše privátní bankovnictví minimálně 100 klientů,“ upřesnil plány banky Tomáš Končický, ředitel Bank Gutmann AG, pobočka Česká republika.

V roce 1922 založená rakouská privátní banka Gutmann rozšířila v posledních dvou desetiletích své mezinárodní aktivity. Banka spravuje majetek klientů z regionu střední a východní Evropy, z německy hovořících zemí a z Latinské Ameriky. „Kromě Rakouska má naše banka svá zastoupení v Maďarsku, v Rumunsku a nyní nově v České republice. Stále více klientů z těchto zemí nám věnuje svou důvěru,“ uvedla Ilinca von Derenthall, partnerka a členka představenstva, ředitelka International Private Banking.

Banka Gutmann spravuje celkově majetek klientů v aktuální hodnotě kolem 13,6 miliard eur a celosvětově se stará o přibližně dva tisíce privátních a institucionálních klientů. „Expanze do České republiky byla dalším logickým krokem v rozšiřování našich aktivit. Český trh je nám velmi blízký nejen geograficky, je pro nás velmi atraktivní i z pohledu privátního bankovnictví,“ uvedl Frank W. Lippitt, partner a předseda představenstva Bank Gutmann AG. „U našich středo- a východoevropských sousedů vzniká právě teď majetek, který byl v západní Evropě budován po několik generací. Otevírají se nám tak zde perspektivy pro náš budoucí růst.“

V květnu letošního roku získala banka Gutmann bankovní licenci, která jí umožňuje působit na českém trhu jako pobočka zahraniční banky. Gutmann tak jako první klasická privátní banka otevřela na českém trhu svou pobočku. Ostatní zahraniční privátní banky působí v České republice v současné době pouze ve formě reprezentace nebo prostřednictvím občasné návštěvy zahraničního bankéře.

Banka Gutmann je klasickou privátní bankou – nejen že se zaměřuje již po desetiletí na správu majetku a je v této oblasti lídrem trhu, ale je stále v soukromých rukou. Banka Gutmann je z 80 % vlastněna rodinou Kahane, zbývajících 20 % je v držení 10 partnerů z managementu banky a dvou seniorních partnerů. Tento partnerský koncept zajišťuje, že každý z klientů banky je v osobním kontaktu s jedním z majitelů.

Banka Gutmann již několik let úspěšně poskytuje své služby českým klientům z Vídně. Prostřednictvím pražské pobočky, která sídlí v centru Prahy na Václavském náměstí, se banka nyní přiblíží místním klientům ještě více. Zkušený tým jim bude moci nabízet služby privátního bankovnictví přímo na lokálním trhu, samotné účty klientů budou vedeny ve Vídni.

V rámci privátního bankovnictví bude banka Gutmann nabízet především diskrétní správu majetku, a to podle individuální, pro každého konrétního klienta na míru sestavené dlouhodobé strategie. „Vycházíme přitom z osobní situace, konkrétních požadavků a očekávání jednotlivých klientů,“ popisuje obchodní model banky Gordian F. Gudenus, partner a zástupce ředitelky International Private Banking zodpovědný za Českou republiku.

„Klasická filosofie privátního bankovnictví banky Gutmann se tak zásadně liší od obvyklého prodeje produktů, který bývá často také mylně označován za privátní bankovnictví,“ dodal Gudenus.

Aby mohl klient individuální správu majetku optimálně využít, je nutný dostatečný objem prostředků. „Naši klienti by měli disponovat celkovým investičním majetkem v minimální hodnotě 1 milion euro. Pro otevření účtu začíná minimální investovaná částka na úrovni 500 000 euro. Vycházíme tak vstříc investorům, kteří svůj majetek teprve budují a postupně budou svůj vklad navyšovat,“ popsal Tomáš Končický strategii banky pro české klienty.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).