Hlavní navigace

Až do vánoc je možné posílat zásilky ČD-Kurýr se speciální slevou za 100 Kč

Od 9. prosince mohou všichni zákazníci využívat výraznou slevu při posílání kurýrních zásilek vlakem. Místo klasických 160 Kč (resp. 120 Kč v případě pravidelných zákazníků) bude možné posílat v rámci České republiky zásilky ČD-Kurýr až do konce letošního roku za 100 Kč. Poplatek za dobírku se snižuje do konce roku z 30 na 20 Kč.

Sdílet

Zároveň ČD spustily na internetu (http://ekuryr.cd.cz) novou aplikaci, která lidem posílání zásilek výrazně usnadní. Nově je možné vyřídit všechny dokumenty elektronicky přes internet a funguje také speciální vyhledávač, který zákazníkům najde spoje, jimiž je možné zásilky ČD-Kurýr posílat.

„V praxi je to velmi jednoduché, zákazník se zaregistruje a po vyhledání spoje vyplní rovnou na internetu přepravní list. Při podání zásilky na nádraží nahlásí jen referenční číslo. Definitivně tak odpadne nutnost vypisovat klasické papírové doklady,“ říká Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy Českých drah. „Zároveň tato internetová aplikace velmi usnadní práci pravidelným zákazníkům, kteří posílají zásilky ve stejných relacích. Už jednou vyplněné přepravní listy se ukládají do historie a je možné je kdykoliv použít znovu.“

Zájem o služby ČD-Kurýr je rok od roku vyšší. Jen letos podali zákazníci Českých drah za prvních 10 měsíců k přepravě 238 494 zásilek, proti stejnému období loňského roku je to nárůst o 15%. Zásilky je možné podávat a vyzvedávat ve 243 stanicích v České republice.

Z České republiky na Slovensko je možné posílat zásilky InterKurýr. Přepravné se ale účtuje jinak než ve vnitrostátní přepravě. Stanice zařazené do systému InterKurýr jsou uspořádány podle vzdáleností do jednotlivých pásem. Na síti ČD jsou stanovena 3 pásma, na tratích ŽSR 2 pásma. Za každé pásmo je účtována cena 3 eura, podle přepravní vzdálenosti tak zaplatí zákazník od 6 do 15 eur. Podrobnosti jsou na internetu, na www.cd.cz/kuryr.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).