Hlavní navigace

AXA získala společnost B&B Insurance v Bělorusku

[Tisková zpráva] Finanční skupina AXA oznámila akvizici 80 % společnosti B&B Insurance, která je v Bělorusku druhou největší pojišťovnou.

Sdílet

Tato operace je součástí expanze skupiny AXA ve střední a východní Evropě (region „CEE“), která je pro skupinu jednou z hlavních růstových oblastí.

Společnost B&B Insurance se zaměřuje na trh neživotního pojištění, na němž se těší celkově 10% tržnímu podílu (s tržbami 29 milionů eur za rok 2009), a její podíl na trhu dobrovolného pojištění se pohybuje od 20 % do 40 % podle odvětví pojištění. K těmto výsledkům přispívá síť zhruba 260 výhradních zástupců.

Běloruský pojistný trh nabízí společnosti AXA významný růstový potenciál, jelikož pokrytí trhu u havarijního pojištění nedosahuje ani 20 % a výhod pojištění domácnosti využívá jen necelých 15 % domácností.

„Akvizice společnosti B&B je pro skupinu AXA skvělou příležitostí ke vstupu na rychle se rozvíjející běloruský trh. Na tomto trhu bychom chtěli zopakovat úspěch společnosti AXA na Ukrajině, kde jsme se za tři roky stali lídrem trhu, a přitom chceme využívat geografické a kulturní svazky mezi těmito dvěma zeměmi,“ uvedl Cyrille de Montgolfier, generální ředitel skupiny AXA pro region CEE.

Uzavření této transakce závisí mimo jiné na získání souhlasu regulačních orgánů a mělo by k němu dojít v prvním čtvrtletí roku 2011.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).