Hlavní navigace

AXA věnovala 20 monitorů dechu pro záchranu životů novorozenců

[Tisková zpráva] Skupina AXA ve spolupráci s Nadací Křižovatka věnovala 20 přístrojů „Babysense“ na monitorování dechu novorozených dětí Gynekologicko-porodnické klinice 1. LF UK a VFN v Praze. Vybavování klinik monitory dechu pomáhá lékařům předcházet syndromu náhlého úmrtí novorozence.

Sdílet

„Skupina AXA v tomto projektu spolupracuje s Nadací Křižovatka již jedenáct let a jsme rádi, že náš dar pomáhá zachraňovat dětské životy,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.

Skupina AXA se podpoře klinik v boji proti náhlému úmrtí novorozence věnuje již řadu let. Ve spolupráci s Nadací Křižovatka, s níž spolupracuje od roku 1999, vybavila české nemocnice již vice než 140 přístroji v hodnotě převyšující půl milionu korun.

„Uvědomujeme si svou společenskou odpovědnost a každoročně se snažíme poskytovat svou pomoc dary a sbírkami v charitativních projektech i dobrovolnickou prací našich zaměstnanců,“ uvedl na závěr Marek Zeman.

V České republice je finanční skupina AXA již pátým rokem generálním partnerem projektu Světluška a každoročně přispívá do nadačního fondu částkou 2 miliony korun. Dobrovolníci z řad zaměstnanců se podílejí na stavbě Kavárny Potmě, v níž rovněž asistují v obsluhování nevidomému personálu. Zaměstnanci AXA v letošním roce také uspořádali sbírku pro Domov Sue Ryder. AXA je také generálním partnerem projektu Na zelenou, jenž je zaměřen na bezpečnost dětí při cestě do školy.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).