Hlavní navigace

V nové budově skupiny AXA v Brně získá práci 178 zaměstnanců

Finanční skupina AXA dnes v Brně otevřela novou administrativní budovu AXA Centrum. Ta se nachází v ulici Úzká v centrální oblasti města a je prodchnuta moderními technologiemi, které zajišťují vysoký uživatelský komfort a nízkou energetickou náročnost. V souvislosti se stěhováním do nové budovy vytvořila AXA v Brně 126 pracovních míst.

Sdílet

„Brno je tradičním sídlem AXA penzijního fondu, který je i majitelem nového administrativního centra. V něm bude nyní pracovat 178 zaměstnanců, a to v rámci obchodního a finančního útvaru a útvaru provozu a IT. Máme zde však dostatečnou prostorovou kapacitu ještě pro dalších 100 osob,“ uvedl Dušan Doliak, generální ředitel finanční skupiny AXA pro ČR a SR.

Nová budova je součástí komplexu Triniti, který je dílem studia Architekti Hrůša & spol., Ateliér Brno. AXA Centrum má sedm nadzemních a dvě podzemní podlaží, 4 700 m2 kancelářských ploch a 770 m2 komerčních prostor. Stavba probíhala od března 2007 do dubna 2009.

Budova AXA Centrum je na nejvyšší technologické úrovni. Příjemná teplota v letním období je v kancelářských prostorech zajišťována nikoliv klasickou klimatizací, ale chlazením betonového jádra stropní konstrukce. Stabilní světelné podmínky zajišťují systémy inteligentního osvětlení a předokenních žaluzií. Ty jsou napojené na lokální meteorologickou stanici a brání rovněž přebytečným tepelným ziskům ze slunečního záření.

Díky vyspělému technologickému řešení spadá nová budova skupiny AXA do kategorie energetické náročnosti A+, tedy mezi nejšetrnější. To nám přinese finanční úspory a zároveň je to ohleduplné vůči životnímu prostředí, uzavřel Dušan Doliak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).