Hlavní navigace

AXA spustila on-line ovládání účtu podílových fondů

Klienti finanční skupiny AXA, která v České republice v současné době nabízí 6 podílových fondů, mohou nyní se svými podílovými listy disponovat pomocí webu. Místo vyplňování tištěného formuláře a ověřování podpisu, které bylo dosud potřeba například pro jejich prodej, mohou klienti se svými podílovými listy jednoduše disponovat pomocí osobního účtu na zabezpečených webových stránkách. Součástí moderního systému nakládání s vlastními podílovými listy jsou i SMS notifikace zajišťující bezpečnost transakcí i jejich kontrolu.

Sdílet

AXA se těmito modernizačními kroky snaží klientům ještě více ulehčit přístup k jejich podílovým listům. Budou tak moci mít svoje finanční prostředky pod neustálou kontrolou, budou k nim mít okamžitý přístup, budou moci snadno změnit svoji investiční strategii, nebo se jednoduše dostanou ke všem detailům uzavřené smlouvy. Na webové stránce svého osobního účtu budou také například moci sledovat graf vývoje svých investic. Všechny tyto služby klientům AXA podílových fondů nabízíme bezplatně,“ říká Kamila Horáčková, Chief Investment Officer skupiny AXA.

Součástí on-line ovládaného účtu jsou také potvrzení pohybů na účtu prostřednictvím SMS zpráv. Například v případě odkoupení podílových fondů dostane klient tuto informaci: „Vážený kliente, Vaše podílové listy byly na základě Vašeho pokynu úspěšně odkoupeny. Detailní informace získáte na Vaší osobní stránce. Vaše AXA“.

AXA je globální společností působící po celém světě. Proto klientům podílových fondů může nabídnout podrobné a expertní analýzy finančního trhu tak, aby každého klienta mohla jeho investice uspokojit. AXA nabízí individuální servis, profesionální poradenství a podporu poskytovanou zkušenými finančními poradci. AXA se orientuje na komplexní pokrytí potřeb klienta i na inovativní přístupy. Investice klientů jsou v AXA podílových fondech výborně zhodnocovány, přitom vyžadují jen nízkou vstupní investici. AXA podílové fondy jsou proto široce dostupné.

Skupina AXA patří mezi pět největších správců aktiv na světě. Na konci prvního pololetí tohoto roku spravovala aktiva v hodnotě 1,32 bilionů euro. AXA spravuje více než 900 fondů po celém světě. V roce 2006 za svoje produkty získala 84 ocenění. Mezi ně patří například S&P Fund Awards pro nejlepší fond za posledních pět let, nebo Cash&Morning Star Award pro nejinovativnější fond roku. Ke klientele skupiny AXA patří významné globální společnosti jako FFP, Citibank či E.ON.

V České republice AXA v současnosti spravuje 5 fondů. AXA CZ Konto a SK Konto jsou konzervativnější peněžní fondy, které bezpečně, ale pomaleji zhodnocují peníze klientů. Do těchto fondů investují klienti, kteří preferují kratší investiční horizont. AXA CEE Dluhopisný fond nabízí o něco vyšší výnosy i rizika než peněžní fond. Fond je vhodný pro střednědobé investory, kteří se chtějí podílet na výnosech dluhopisů regionu střední a východní Evropy.

AXA CEE Akciový fond je určen investorům, kteří jsou ochotni akceptovat vysokou kolísavost investice výměnou za možnost dosažení vyššího výnosu něž tomu je u dluhopisových či peněžních fondů. Poslední fond pod správou společnosti AXA v České republice je AXA Corporate Fund, který je určený právnickým osobám k investování větších finančních prostředků konzervativnější investiční strategií s požadavkem relativně stabilního výnosu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).