Hlavní navigace

AXA sníží poplatek za správu podílových fondů

Finanční skupina AXA sníží od 1. února poplatek za správu dvou podílových fondů. U AXA CEE Dluhopisového fondu klesne z 1,50 % na 1,25 % a u AXA Realitního fondu z 1,75 % na 1,50 %. AXA si přitom neúčtuje žádné vstupní ani výstupní poplatky, pokud klient dodrží doporučený investiční horizont. Klienti tak získají vyšší zhodnocení svých investic.

Sdílet

„Snížením poplatků chceme naše fondy ještě více zatraktivnit a motivovat klienty k dalším investicím,“ řekla Kamila Horáčková, investiční ředitelka skupiny AXA pro Česko a Slovensko. „Poplatek za správu se započítává do vyhlašovaných kursů a výkonností fondů, aby investoři měli přehled o reálné výnosnosti vložených prostředků.“

AXA CEE Dluhopisový fond představuje relativně nízkou míru investičního rizika. Výnos a riziko lze v průměru očekávat vyšší než u peněžního fondu a nižší než u akciového fondu. Je vhodný pro konzervativní střednědobé investory, kteří se chtějí podílet na výnosech dluhopisů z regionu střední a východní Evropy. Doporučený horizont investice ve fondu je minimálně 3 roky. Vstupní investice činí minimálně 5000 Kč, následná minimálně 500 Kč.

AXA Realitní fond je určen investorům, kteří mají zájem o investování na realitním trhu zejména prostřednictvím společností, které působí v sektoru nemovitostí, a jsou ochotni akceptovat vyšší kolísavost hodnoty cenného papíru výměnou za možnost dosažení vyššího výnosu. Fond je vhodný pro ty, kterým nevadí riziko, jenž plyne z koncentrace investic do jednoho odvětví. Délka držení podílového listu by měla být minimálně pět let. Vstupní investice činí minimálně 5000 Kč, následná minimálně 500 Kč.

AXA patří mezi 5 největších správců aktiv na světě a v České republice nabízí celkem šest podílových fondů: kromě dluhopisového fondu (AXA CEE Dluhopisový fond) a realitního fondu (AXA Realitní fond) nabízí také akciový fond (AXA CEE Akciový fond), dva peněžní fondy (AXA CZK Konto a AXA SKK Konto) a fond určený právnickým osobám (AXA Corporate Fund). Do budoucna připravuje rozšíření nabídky o střešní fondy (tzv. fondy fondů), které umožní Čechům investovat do některých z 900 světových fondů, které AXA spravuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).