Hlavní navigace

AXA pomáhá v boji se syndromem náhlého úmrtí novorozenců

Pražské Fakultní Thomayerově nemocnici bylo dnes předáno 10 přístrojů Babysense na sledování dechu novorozenců. Projekt, jehož cílem je vybavit české nemocnice těmito přístroji, je zaštítěn Nadací Křižovatka. Partnerem projektu je skupina AXA, kterou při předání přístrojů zastupoval ředitel PR a komunikace Marek Zeman. Nadace Křižovatka vznikla v roce 1995 se záměrem pomoci dětem ohroženým „syndromem náhlého úmrtí novorozenců“. AXA s ní spolupracuje již od roku 1999.

Sdílet

„Jsme velice rádi, že se můžeme projektu Nadace Křižovatka dlouhodobě účastnit, protože ho považujeme za mimořádně prospěšný. Syndrom náhlého úmrtí nebyl dosud zcela vysvětlen – přístroje Babysense jsou tak jedinou možností, jak novorozence spolehlivě ochránit,“ říká Marek Zeman.

Skupina AXA se na projektu zaštítěném Nadací Křižovatka podílí od roku 1999. Společným úsilím se přístroji na monitoring dechu novorozenců podařilo vybavit řadu českých nemocnic, a díky tomu zachránit mnoho malých pacientů.

Podpora charitativní činnosti je jednou z priorit skupiny AXA. Vedle spolupráce s Nadací Křižovatka se podílí i na jiných projektech tohoto druhu. V České republice je již druhým rokem generálním partnerem projektu Světluška, který pomáhá nevidomým na jejich cestě k samostatnosti. V loňském roce přispěla na jeho úspěšnou realizaci darem ve výši 2 000 000 Kč. V letošním roce začala AXA spolupracovat s Nadací Partnerství, když se stala generálním partnerem projektu Na Zelenou! Bezpečné cesty do škol. Cílem projektu je zvýšit bezpečnost dětí při cestách do školy a motivovat je k dojíždění na kole či docházení pěšky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).