Hlavní navigace

AXA již deset let pomáhá v boji proti náhlým úmrtím novorozenců

Zástupci finanční skupiny AXA a Nadace Křižovatka předali včera Gynekologicko-porodnické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady 17 přístrojů na monitorování dechu novorozenců v hodnotě 50 tisíc korun. Monitorování dechu je účinnou preventivní metodou proti syndromu náhlého úmrtí novorozenců.

Sdílet

„Během desetileté spolupráce s Nadací Křižovatka jsme českým nemocnicím předali více než 100 přístrojů „Babysense“ v celkové hodnotě kolem 500 tisíc korun,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.

AXA spolupracuje s Nadací Křižovatka již od roku 1999. Společnými silami se jim podařilo vybavit řadu českých nemocnic přístroji na monitorování dechu novorozenců a dětí do tří let. Právě u takto malých dětí je nejvyšší riziko nepravidelnosti dechu a jeho náhlého zastavení, které bez včasného odhalení může vést až k úmrtí. Přístroje „Babysense“ tak pomáhají zachraňovat dětské životy. Například v loňském roce jich bylo 12 předáno pražské porodnici U Apolináře.

Podpora charitativní činnosti je jednou z priorit finanční skupiny AXA. V České republice je již třetím rokem generálním partnerem projektu Světluška, který pomáhá nevidomým na jejich cestě k samostatnosti. AXA každoročně do této sbírky přispívá 2 miliony korun. Charitativní činnost podporují i zaměstnanci skupiny, kteří se zapojují do dobrovolnické práce právě na projektu Světluška. Dobrovolníci pomáhají stavět Kavárnu POTMĚ a asistují jejímu nevidomému personálu. AXA spolupracuje také s Nadací Partnerství a je generálním partnerem projektu Na Zelenou. Jeho cílem je zvýšit bezpečnost dětí při cestách do školy a motivovat je k dojíždění na kole či docházení pěšky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).