Hlavní navigace

AXA podporuje finanční gramotnost školáků

[Tisková zpráva] Finanční skupina AXA se stala generálním partnerem projektu Finanční gramotnost do škol v rámci Školního informačního kanálu (ŠIK CZ). Hlavním cílem tohoto programu je seznámit žáky se světem financí a naučit je správně zacházet s penězi.

Sdílet

Od května 2011 spouští společnost ŠIK CZ seriál Finanční gramotnost do škol, na němž se odborně podílí skupina AXA. Účelem programu je seznámení žáků základních i středních škol s tématy, jako jsou půjčky a jejich rizika, banky a jejich funkce, cena a její tvorba, osobní i rodinný rozpočet, předlužení, exekuce a mnoho dalších. Dovršením této nové rubriky bude vydání výukového DVD s metodickými listy k jednotlivým spotům pro pedagogy.

„Skupina AXA dlouhodobě usiluje o zvýšení obecného povědomí a vzdělání v oboru finančnictví. Věříme, že tato pomůcka vštípí dětem a dospívajícím správné zásady a pomůže jim zorientovat se ve světě peněz,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.

Díky velkým televizním obrazovkám, které ŠIK umisťuje na nejfrekventova­nějších chodbách škol, budou moci žáci sledovat přehled nejdůležitějších informací z finančního prostředí i každodenního života.

Školní informační kanál

Systém Školního informačního kanálu nabízí moderní způsob komunikace s mladou generací formou ozvučených video spotů. Jednou z jeho velkých předností je možnost vstoupit v naléhavých případech do vysílání a upozornit například na ekologické katastrofy nebo ohrožení žáků.

„Myšlenka ŠIKu vznikla před třemi lety mezi skupinou rodičů. Naším cílem je působit na mladou generaci formou, na kterou slyší a reaguje,“ uvedla Jana Vosáhlová, ředitelka společnosti ŠIK CZ a dodala: „ŠIK je zkrátka moderní komunikační kanál, který pomáhá dětem, ale v podstatě i nám rodičům, s komunikací.“

Do projektu se již zapojilo více než 400 základních a středních škol po celé České republice. Víc informací o projektu najdete na www.sikcz.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).