Hlavní navigace

AXA podepsala Evropskou chartu bezpečnosti silničního provozu

[Tisková zpráva] Skupina AXA připojila v Bruselu svůj podpis pod Evropskou chartu bezpečnosti silničního provozu. Tento dokument je součástí Evropského akčního programu pro bezpečnost silničního provozu, jehož cílem je podpořit podniky a komunity v aktivních snahách o snížení počtu dopravních nehod v Evropě.

Sdílet

Evropská charta bezpečnosti silničního provozu, kterou v roce 2004 vytvořila Evropská komise, je platformou, k níž se mohou aktivně připojovat podniky, nevládní a výzkumné organizace nebo veřejné instituce. Podpisem Charty se každý signatář veřejně zavazuje přijímat konkrétní opatření a sdílet své nejlepší postupy s cílem zvýšit bezpečnost na silnicích (chování účastníků silničního provozu, bezpečnost vozidel i dopravní infrastruktury, obchodní cesty a výzkum nehod).

„Podle Průzkumu bezpečnosti silničního provozu pro skupinu AXA považuje 95 % evropských řidičů iniciativy v oblasti bezpečnosti silničního provozu za důležité. Mnozí z nich si rovněž myslí, že by se pojišťovny měly v této oblasti angažovat. Podpisem Charty skupina vyjadřuje AXA svůj záměr využít svých odborných znalostí v oboru pojišťovnictví ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu v celé Evropě,“ říká François Bucchini, generální ředitel globálního neživotního pojištění skupiny AXA.

Alice Steenland, ředitelka odboru společenské odpovědnosti společnosti AXA, která se podpisu Charty v Bruselu zúčastnila, dodává: „Tento krok souvisí se záměrem Skupiny  oblasti prevence nehod: každá dceřiná společnost skupiny AXA v Evropě realizuje nejméně jednu rozsáhlejší iniciativu zaměřenou na podporu bezpečnosti silničního provozu, počínaje kampaněmi zaměřenými na zvýšení informovanosti až po začlenění prvků orientovaných na „prevenci“ do našich produktů a služeb.“

V roce 2009 přišlo v Evropské unii při dopravních nehodách o život více než 35 000 osob. Na každou osobu usmrcenou v důsledku dopravní nehody připadají odhadem čtyři další s celoživotními zdravotními následky, deset vážně zraněných a 40 lehce zraněných. K tomu je nutno připočíst celkové ekonomické dopady pro společnost ve výši přibližně 130 miliard eur za rok.

Příklady iniciativ zaměřených na bezpečnost silničního provozu realizovaných skupinou AXA v Evropě:

„Grantie Joker“ (AXA France). Řidiči mladší 25 let, kteří se necítí způsobilí k řízení, mohou jednoduše zavolat asistenční službu AXA Assistance, která jim až pětkrát za rok zajistí bezplatný odvoz taxíkem.

AXA France, která se již více než 25 let angažuje v oblasti prevence bezpečnosti silničního provozu, realizuje prostřednictvím organizace AXA Prévention iniciativy zaměřené na motocyklisty (pojištění Club 14), cyklisty a chodce, jakož i na své vlastní zaměstnance.

Vedle toho se AXA Prévention spolu se svými partnery a úřady účastní jednání Meziministerského výboru pro bezpečnost silničního provozu, jemuž předsedá francouzský předseda vlády.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).