Hlavní navigace

AXA Group v prvních třech čtvrtletích 2009: Stabilní výsledky

Finanční skupina AXA Group zveřejnila své celosvětové výsledky za prvních devět měsíců roku 2009. Celkové příjmy skupiny ke konci září přesáhly 68 miliard eur. Dařilo se zejména v oblasti neživotního pojištění, kde AXA Group uzavřela téměř milion nových smluv s privátními (nefiremními) klienty. Nadále se zvyšuje finanční síla skupiny, ukazatel platební schopnosti Solvency I nyní dosahuje 140 %.

Sdílet

Nová čísla jsou v souladu s trendy, které byly naznačeny již našimi pololetními výsledky, uvedl Henry de Castries, předseda představenstva AXA Group. Výhledy na finančních trzích se v posledních šesti měsících zlepšily, což vytváří lepší podmínky pro naše podnikání.

Na celkových příjmech přesahujících 68 miliard eur se z největší části podílela oblast životního pojištění a spoření (42,7 mld.). Následuje neživotní pojištění, kde příjmy v meziročním srovnání vzrostly o 1 % na 20,5 miliard eur. Příjmy z neživotního pojištění rostly zejména díky privátní klientele, se kterou bylo uzavřeno celkem 919 tisíc nových smluv. Naopak u pojištění firem se více projevil vliv ekonomické situace.

Ukazatel platební schopnosti Solvency I vzrostl za tři měsíce (srovnání výsledků z 30. června a 30. září) o 7 procentních bodů a dosáhl 140 %. AXA Group je tedy v dobré finanční kondici a je připravena i na případný negativní vývoj na finančním trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).