Hlavní navigace

AXA kupuje 50% podíl firmy OYAK ve společnosti „AXA OYAK“, druhé největší pojišťovně v Turecku

Finanční skupina AXA uzavřela dohodu o koupi 50% podílu firmy OYAK ve společnosti AXA OYAK Holding A. Ş. („AXA OYAK“), kterou AXA a OYAK založili v roce 1999. Podle podmínek dohody AXA za tento podíl zaplatí v hotovosti 525 milionů amerických dolarů (asi 355 milionů euro).

Sdílet

„AXA OYAK“ zaujímá vedoucí pozici (10% podíl na trhu) na rychle rostoucím tureckém pojišťovacím trhu. Zaměřuje se zejména na oblast neživotního pojištění, pojištění vozidel a majetku. V posledních letech zaznamenala výrazný růst a je jedním z nejvíce ziskových hráčů na trhu. V první polovině roku 2007 AXA OYAK dosáhla tržeb ve výši 342 milionů euro (meziroční nárůst 20 %) a základní zisk v částce 19 milionů euro (meziroční nárůst 26 %).

Tato dohoda je pro skupinu AXA příležitostí k významnému posílení její pozice na tureckém trhu a je v souladu se strategií firmy, která spočívá v posilování vlivu na rychle rostoucích pojišťovacích trzích.

Očekává se, že transakce, které podléhá schválení místními regulačními orgány, bude uzavřena na počátku jara 2008. Následně se strany dohodly, že „AXA OYAK“ a její dceřiné firmy nebudou nadále používat název nebo obchodní značku OYAK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).